۞ پیامبر اکرم(ص) :
خداوند، مؤمن صاحب حرفه را دوست دارد.

  • شناسه : 6561
  • 27 دسامبر 2019 - 16:21
  • 2498 بازدید
  • ارسال توسط :
مراسم بزرگداشت علامه سید محمد فرزان

مراسم بزرگداشت علامه سید محمد فرزان

چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸ مراسم پاسداشت خدمات علمی و فرهنگی علامه سیدمحمد فرزان، استاد دانشگاه، ادیب و قرآن پژوه، چهارشنبه  ۲۹ آبان‌ماه ۹۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود. سید محمد فرزان بیرجندی از ادبا، محققین و قرآن پژوهان کم نظیر معاصر، در سال ۱۲۷۳ شمسی دیده به جهان گشود. او در بیرجند […]

چهارشنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۸

kart allameh mohammad farzan
مراسم پاسداشت خدمات علمی و فرهنگی علامه سیدمحمد فرزان، استاد دانشگاه، ادیب و قرآن پژوه، چهارشنبه  ۲۹ آبان‌ماه ۹۸ در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

سید محمد فرزان بیرجندی از ادبا، محققین و قرآن پژوهان کم نظیر معاصر، در سال ۱۲۷۳ شمسی دیده به جهان گشود. او در بیرجند و سپس مشهد به تحصیل مشغول شد و در علوم معقول و منقول به کمال رسید. سپس به خدمت اداره فرهنگ آن دوره درآمد و سال‌ها در بیرجند و شهرهای دیگر خراسان به خدمت فرهنگ اشتغال داشت. بعدها به تهران آمد و در دانشکده ادبیات و الهیات به تدریس پرداخت. این استاد فقید در تفسیر قرآن و فهم احادیث و اخبار تسلطی فوق‌العاده داشت و به زبان فرانسه و عربی مسلط و در حل معضلات متون ادب فارسی و عربی یگانه بود. مقالات انتقادی و حواشی محققانه او برکتب ادبی از یادگارهای علمی این عالم فرزانه است. این ادیب توانا، در تقوا و تواضع و زهد کم نظیر بود و این خصوصیات بود که هر کسی را شیفته او می‌کرد. این عالم فرزانه، در سال ۱۳۴۹ دیده از جهان فروبست و در بارگاه حضرت عبدالعظیم در جوار مزار ابوالفتوح رازی آرمید.
این مراسم از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن برگزار می‌شود و ورود برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.
این انجمن در خیابان ولی‌عصر(عج)، پائین‌تر از میدان منیریه، پل امیربهادر، خیابان سرلشکر بشیری، پلاک ۷۱ واقع است.

poster allameh mohammad farzan

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*