آغاز دور جدید داوری‌های جایزه «قلم زرین» از اردیبهشت

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۳ دبیر دهمین جایزه ادبی قلم زرین از آغاز دور جدید داوری‌های این جایزه ادبی از ابتدای اردیبهشت ماه خبر داد. علی‌اکبر والایی دبیر دهمین جایزه ادبی قلم زرین در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به داوری‌های در دست انجام این جایزه اظهار داشت: کتاب‌های تهیه شده برای […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۵ فروردین ۱۳۹۳

دبیر دهمین جایزه ادبی قلم زرین از آغاز دور جدید داوری‌های این جایزه ادبی از ابتدای اردیبهشت ماه خبر داد.

علی‌اکبر والایی دبیر دهمین جایزه ادبی قلم زرین در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به داوری‌های در دست انجام این جایزه اظهار داشت: کتاب‌های تهیه شده برای داوری در این جایزه در میان داوران توزیع شده است و در دست داوری است. این تعداد شامل ۲۱۴۲ عنوان کتاب در موضوع داستان و ۲۸۲۸ عنوان کتاب در بخش شعر است. در موضوع نقد ادبی اما به دلیل نبود بانک اطلاعاتی مشخص از کارشناسان انجمن قلم ایران در صدد انتخاب و تهیه فهرستی از آثار در این بخش بپردازند.

دبیر جایزه قلم زرین افزود: جدای از این آثار، تقاضای لیست تعداد دیگری کتاب را که مربوط به تولیدات سه ماه پایانی سال قبل است، به خانه کتاب داده‌ایم و تا ابتدای اردیبهشت به دست ما خواهد رسید و پس از آن این آثار نیز تهیه خواهد شد.

والایی تاکید کرد: بر اساس روند اتخاذ شده برای داوری‌ها، کتاب‌های جدید از ابتدای اردیبهشت ماه توسط داوران مورد بررسی قرار می‌گیرند و کار داوری آثار قبلی تا آن مقطع تمام خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به روند جاری سالانه خرید کتاب توسط این جایزه ادبی گفت: در ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب امسال، کتاب‌های باقی‌‌مانده برای داوری جایزه قلم از نمایشگاه خریداری می‌شود و انجمن برای این موضوع هر سال تدارک ویژه‌ای دارد.

دبیر دهمین جایزه ادبی قلم زرین با تاکید بر معرفی برگزیدگان این جایزه در چهاردهم تیرماه سال جاری در پاسخ به سوالی در مورد احتمال تایید نشدن نتایج داوری این جایزه توسط هیئت مدیره انجمن، گفت: نظر داوران ما برای معرفی برگزیدگان نظر قطعی و نهایی است و این اعلام نظر با هیئت مدیره انجمن ارتباطی ندارد.