آیین اختتامیه «همایش ملی متن پژوهی ادبی» با عنوان «هنر و ادبیات عرفانی»

آیین اختتامیه «همایش ملی متن پژوهی ادبی» با عنوان «هنر و ادبیات عرفانی» به همت و همکاری هسته مطالعات ادبی و متن پژوهی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن علمی پژوهش های هنری ایران و انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی ایران دوشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰ برگزار می‌شود. در این رویداد که […]

آیین اختتامیه «همایش ملی متن پژوهی ادبی» با عنوان «هنر و ادبیات عرفانی» به همت و همکاری هسته مطالعات ادبی و متن پژوهی، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، انجمن علمی پژوهش های هنری ایران و انجمن علمی هنر و ادبیات تطبیقی ایران دوشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۰ برگزار می‌شود.
در این رویداد که در تالار اجتماعات شهید مطهری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با موضوع «هنر از منظر عرفان»؛ حمیدرضا شعیری عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس با عنوان «از تن بدخیم تا تن خوش خیم: استعلاء وجودی سوژه در نزد مولانا»؛ مهدی محبتی عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان با موضوع «کشکول اقتدار، عرفان به مثابه امر سیاسی» و محسن روستایی مشاور سازمان اسناد وکتابخانه ملی ایران با عنوان «توصیف یک سند تاریخی از سلسله شاه نعمت اللهی» به ایراد سخن خواهند پرداخت.
ادبیات و هنر ایران از دیرباز بستری مناسب برای بروز و ظهور اندیشه‌های عرفانی بوده‌ است و هنرمندان و شاعران و نویسندگان در طول تاریخ، آثار گران‌قدری در این زمینه آفریده‌اند که مورد توجه همگان قرار گرفته است. با توجه به اهمیت این موضوع، اختتامیه یازدهمین همایش ملی متن پژوهی به «هنر و ادبیات عرفانی» اختصاص یافته است.
ورود برای عموم علاقه مندان به این مراسم آزاد است.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در خیابان ولیعصر(عج)، پل امیر بهادر، خیابان سرلشگر علی اکبر بشیری شماره ۷۱ واقع است.