آیین نکوداشت ایرج افشار

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ مراسم نکوداشت ایرج افشار، اولین رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و بنیانگذار کتابداری جدید در ایران همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال انتشار نشریه کتابداری برگزار می‌شود. این نشست شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۶ ساعت۱۴:۳۰ با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و موسسه خانه […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۶

aein nekodasht iraj afsharمراسم نکوداشت ایرج افشار، اولین رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و بنیانگذار کتابداری جدید در ایران همزمان با بزرگداشت پنجاهمین سال انتشار نشریه کتابداری برگزار می‌شود.

این نشست شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۶ ساعت۱۴:۳۰ با همکاری کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه تهران و موسسه خانه کتاب برگزار می‌شود.

ایرج افشار از مهمترین چهره‌های فرهنگی ایران در یک قرن اخیر، نسخه‌شناس، فهرست‌نگار و کتابشناس زبده است. وی مدیریت نشریات ادواری را به عهده داشته و در مجامع و محافل ایران‌شناسی و بین‌المللی حضور داشته است.

سرپرستی و راه‌اندازی مجموعه‌های تاریخی در چند موسسه انتشاراتی، مدیریت و سرپرستی بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار در سال‌های اخیر و نگارش ده‌ها عنوان کتاب پژوهشی و تحقیقی در کارنامه وی به چشم می‌خورد.

کارنامه این چهره فرهنگی کشور مایه حسرت هر اهل تحقیق و پژوهشی است، در شرایطی که اکنون داشتن درصدی از کارنامه وی می‌تواند پژوهشگر و محقق را برای همیشه جاودانه کند.

این نویسنده، محقق، ایران‌شناس و استاد دانشگاه ۱۸ اسفند ۸۹ در سن ۸۵ سالگی چشم از جهان فروبست.