ادبی در همایش طالب آملی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰ رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از برنامه جدید این انجمن برای معرفی و شناساندن مفاخر فرهنگی کشور با رویکرد جدید به نسل جوان خبر داد. حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد ادبی، سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در همایش بین المللی طالب آملی در آمل گفت: این رویکرد اکنون […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۰

Dradabi

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از برنامه جدید این انجمن برای معرفی و شناساندن مفاخر فرهنگی کشور با رویکرد جدید به نسل جوان خبر داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد ادبی، سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در همایش بین المللی طالب آملی در آمل گفت: این رویکرد اکنون در فضای کاری جدی تری قرارگرفته است.

وی افزود: این انجمن، مفاخر فرهنگی کشور را شناسایی می‌کند و با بازخوانی آثار این مفاخر، از شخصیت‌هایی که در قید حیات هستند، قدردانی و محور اندیشه‌ها و آثار فرهنگی مفاخری را که از دنیا رفته‌اند، پی‌گیری و تحقیق می‌کند.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، موضوع ترانه‌های محلی را که به عنوان بخشی از اشعار طالب آملی در میان مردم مازندران به یادگار مانده ستودنی دانست و تصریح کرد: طالب آملی شعر را وارد زندگی عادی مردم مازندران کرده و اشعار او در قالب ترانه‌های محلی در زندگی روزمره آنان عجین شده است.

حجت الاسلام والمسلمین ادبی عنوان کرد: برگزاری چنین آیین‌های بزرگداشتی ضمن تلطیف احساسات دینی مردم و ایجاد شور و شعور در میان آحاد مؤمنان، می‌تواند تأثیر بسیار شگرفی در هویت‌ بخشی به جامعه داشته باشد.
وی افزود: انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور نمایندگی‌های خود را در سراسر کشور فعال کرده و به واسطه اولویت‌های شخصیتی و اهمیت‌های ناظر بر مفاخر فرهنگی استان‌ها، برگزاری برنامه‌هایی برای بزرگداشت شخصیت‌های فرهنگی کشور پیش‌بینی کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین ادبی همچنین اظهار داشت: طالب آملی شخصیت هویت‌بخش برای فرهنگ استان و کشور است.

وی یادآور شد: اشعار شاعران ما باید نگاه دینی داشته باشد که این نکته را می‌توان در اشعار طالب آملی مشاهده کرد.

آخرین ویرایش: ۹۰/۲/۲۸