استاد حسن انوشه پژوهشگر برجسته ادبیات فارسی درگذشت

استاد حسن انوشه، نویسنده، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی، سرپرست گروه نویسندگان دانشنامه ادب فارسی و مدیر بخش تاریخ دایره‌المعارف بزرگ اسلامی شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ به دلیل عوارض بیماری سرطان در ۷۶ سالگی درگذشت. او ۱۹ اسفند ۱۳۲۳ در بابل متولد شد. تحصیلاتش را در دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات عرب به […]

استاد حسن انوشه، نویسنده، پژوهشگر زبان و ادبیات فارسی، سرپرست گروه نویسندگان دانشنامه ادب فارسی و مدیر بخش تاریخ دایره‌المعارف بزرگ اسلامی شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ به دلیل عوارض بیماری سرطان در ۷۶ سالگی درگذشت.
او ۱۹ اسفند ۱۳۲۳ در بابل متولد شد. تحصیلاتش را در دانشگاه تهران در رشته زبان و ادبیات عرب به انجام رساند و عضو هیأت امنای بنیاد فردوسی بود. از آثار آن مرحوم می‌توان به «تاریخ ایران کیمبریج: از ظهور اسلام تا آمدن دولت سلجوقیان»، «تاریخ ایران کیمبریج: از سلوکیان تا فروپاشی دولت ساسانیان»، «تاریخ ایران کیمبریج: از آمدن سلجوقیان تا فروپاشی دولت ایلخانان»، «ایران و تمدن ایرانی، کلمان هوار»، ترجمه «ایران در سپیده دم تاریخ» و … اشاره کرد.
گفتنی است این استاد فقید درنشست‌های مختلف علمی و فرهنگی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی نیز به عنوان سخنران حضور داشت.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت این محقق و پژوهشگر برجسته کشور را به خانواده آن مرحوم و جامعه علمی ایران تسلیت عرض می‌نماید.