محمود شالویی در آئین اختتامیه هفته بزرگداشت حکیم نظامی گفت:

اشعار نظامی آیینه تمام نمای نور حق است

محمود شالویی، رئیس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در آئین اختتامیه هفته بزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت ضمن اشاره به برنامه های گوناگون دومین سالگرد بزرگداشت حکیم نظامی در داخل و خارج از کشور، عنوان کرد: امسال آیین گرامیداشت نظامی از اول اسفند در دانشگاه‌ها شروع […]

محمود شالویی، رئیس ستاد بزرگداشت حکیم نظامی و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در آئین اختتامیه هفته بزرگداشت حکیم نظامی در تالار وحدت ضمن اشاره به برنامه های گوناگون دومین سالگرد بزرگداشت حکیم نظامی در داخل و خارج از کشور، عنوان کرد: امسال آیین گرامیداشت نظامی از اول اسفند در دانشگاه‌ها شروع شد و به جای یک هفته یک ماه برنامه‌های مختلفی در مراکز استان‌ها و شهرسان‌های سراسر کشور و همه مراکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور برگزار شد که البته این فعالیت ها کماکان ادامه خواهد داشت.
او با قدردانی از اهتمام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت‌های مربوط، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم تحقیقات و فن آوری، شهرداری تهران، به‌ویژه سازمان زیباسازی و شرکت متروی تهران، نهاد کتابخانه‌های عمومی و سایر دستگاه‌های همراه و همکار در برگزاری برنامه‌های بزرگداشت هفته نظامی، اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش و سامانه شاد فصل مهم و جدیدی را در اقدامات گشودند؛ از اینرو انتظار داریم تا سال آینده تمام دانش‌آموزان ایرانی تا حد زیادی با این شاعر و حکیم برجسته ایرانی آشنایی پیدا کنند.
شالویی با بیان اینکه سال گذشته پیشنهاد تأسیس بنیاد حکیم نظامی را به شورای عالی انقلاب فرهنگی دادیم گفت: جای این بنیاد در حوزه ادبیات و فرهنگ ایران خالی است. امیدواریم با همراهی و مساعدت ویژه وزیر فرهنگ ارشاد اسلامی درخواست تأسیس این بنیاد ملی تصویب گردد.
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با بیان اینکه در این روزها معرفی حکیم نظامی از هر زمان دیگری مهم‌تر است ادامه داد: در سال آینده بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی را هم خواهیم داشت که البته انجام این مهم نیازمند این است که از حالا برای آن برنامه‌ریزی شود.
شالویی در پایان تاکید کرد: داستان‌های عاشقانه نظامی، عشق، عرفان و معرفت را به نسل امروز می‌آموزد؛ چرا که اشعار این حکیم آینه تمام نمای نور حق است.