افتتاح بخش اداری جدید انجمن و تقدیر از زحمات خزانه‌دار

یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷ به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۷ جلسه ماهیانه مدیران و کارمندان انجمن با حضور و سخنرانی حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در تالار شهید مطهری انجمن برگزار شد. بلخاری در ابتدای این جلسه گفت: «خوشحالم از اینکه فرصت دوباره‌ای دست […]

یکشنبه, ۲۹ مهر ۱۳۹۷

1

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز شنبه ۲۸ مهرماه ۱۳۹۷ جلسه ماهیانه مدیران و کارمندان انجمن با حضور و سخنرانی حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در تالار شهید مطهری انجمن برگزار شد.

بلخاری در ابتدای این جلسه گفت: «خوشحالم از اینکه فرصت دوباره‌ای دست داد تا خدمت همکاران عزیزمان در انجمن باشیم و اینکه به بهانه این گردهمایی، ضمن افتتاح بخش‌های جدید و بازسازی شده انجمن از تلاش‌های آقای جعفر ناطقی خزانه‌دار سابق و البته فعالیت‌های مجدانه آقای مهندس وحیدرضا قربانی معاون اجرایی انجمن که دراین چندماه مرمت و بازسازی بافت ساختمانی انجمن را به عهده داشتند، تقدیر و تشکر کنم. همچنین به آقای مجید نیک‌نژاد تبریک می‌گویم که از این بعد به‌عنوان خزانه‌دار جدید انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مشغول به خدمت‌رسانی خواهند بود. »
توجه به سلوک اخلاقی پیامبر اعظم(ص)
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در ادامه با اشاره به داستانی در سیره اخلاقی پیامبر اعظم(ص) اضافه کرد: « روزی پیامبر اکرم (ص) در گوشه‌ای از مسجد خود نشسته و به سولات مردم و صحابه پاسخ می‌گفتند؛ در یکی از روزها پیرمردی برایشان وارد شد وچند خوشه انگور از محصولات باغ خودرا به رسم هدیه به آن حضرت تقدیم کرد، پیامبر خدا(ص) با کمال میل قبول فرمود و آن مرد پس از پذیرفتن این هدیه به محضر رسول اکرم اصرار کرد که در همان مجلس از این انگورها تناول فرمایند. » او اضافه کرد: «باز هم رسول اکرم(ص) پذیرفتند و بعد از تناول همه انگورها، برای برکت اموال آن مرد دعا کردند؛ اما جالب اینجا بود که درحین تناول انگورها به هیچ یک از صحابه تعارفی نکردند که آنها هم از این انگورها میل کنند.» بلخاری در ادامه گفت: « اصحاب از این حرکت در شگفت بودند که چرا پیامبر(ص) چنین کردند و از محضر آن گرامی پرسیدند که فلسفه این اقدام چه بود؛ آن حضرت فرموند: اولین حبه انگور را که تناول کردم، چنان تلخ بود که اگر به شما تعارف کرده بودم، ممکن بود این تلخی را به روی آن پیر مرد آورده و اسباب شرمندگی‌اش را فراهم می‌آوردید، پس به شما تعارفی نکردم که این مومن شرمنده نشود. »
رسول خدا(ص) دنبال اقتدار ملوکانه نبود
بلخاری در ادامه تاکید کرد: «این رفتار پیامبراکرم(ص) درس‌های فراوانی به ما می‌دهد؛ اول اینکه باید توجه داشت که خوش اخلاقی و اخلاق حسنه از ارکان دین است و چه بسا بسیاری از خطاها و لغزش‌ها با خوش اخلاقی بخشیده شود والبته اینکه خوش خلقی چیزی است که در جان انسان‌ها ماندگار خواهد بود. » او ادامه داد:«دومین مساله مهم دراین داستان این است پیامبراکرم(ص) شخصیت عظیم معنوی داشتند اما به دنبال اقتدار ملوکانه نبودند تا کسی از ایشان سوالی نکند؛ وقتی افراد گرد ایشان جمع می‌شند دایره وار می‌نشتند تا کسی بر دیگری اولویت پیدا نکند؛ البته خداوند هم درقرآن کریم و در مقام اهمیت اخلاق حسنه هم به آن حضرت می‌فرماید که اگر خوش رفتاری نداشته باشی، دیگران از اطراف تو خواهند رفت. »بلخاری تاکید کرد:«خدا به همه ما توفیق دهد که عمل ما کسی را شرمنده نکند و آنقدر درست و اخلاقی برخورد کنیم که یاد خوشی از ما در همه جا باقی بماند که البته مصداقی از این سلوک اخلاقی در عملکرد آقای ناطقی خزانه دار سابق انجمن وجود داشت و از حدود ۲۰ سال گذشته تا امروز همه همکاران از مدیریت مالی و اخلاق کاری ایشان رضایت‌مندی کامل داشتند. »

افزایش حقوق کارمندان؛ تکمیل مرمت مجموعه انجمن
بلخاری درادامه با اشاره به اینکه از یک سال و نیم گذشته تا امروز تلاش شده است که تا وعده‌های اداری وکاری ارائه شده به کارمندان به بهترین وجه محقق شود، افزود:« بنده در ابتدای حضور در مدیریت انجمن به همکاران عزیز اعلام کردم که ان‌شاءالله در حقوق و مزایای آنها تغییراتی ایجاد خواهد شد که بایاری خداوند بخشی از این اتفاق محقق شده والبته امیدواریم تا پایان امسال و بنابر اعلام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با افزایش بودجه بازهم ارتقای سطح حقوق و مزایای همکاران را داشته باشیم، همچنین در بحث مرمت و بازسازی انجمن هم با تلاش مدیر محترم اجرایی و سایر عزیزان امروز، ساختمان جدید بخش اداری، کتابخانه انجمن در طبقه تحتانی وسایر بخش‌های بازسازی شده افتتاح خواهد شد. » او اضافه کرد:«باتدابیر آقایان مهندس قربانی، نوری، حسینی وسایر عزیزان اقدامات عمرانی مجموعه انجمن به بهترین وجه ممکن انجام شد. »
افزایش بودجه انجمن درآینده نزدیک
بلخاری تاکید کرد: «وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بازدیداز اقدامات عمرانی ما، رضایت خود را از اقدامات صورت گرفته ابراز کرده و قول داده‌اند که بودجه مناسبی به صورت فوق برنامه برای فعالیت های عمرانی انجمن اختصاص داده شود.» او در ادامه گفت: «ما ضمن صرفه جویی های دقیق مالی، کار مرمت و بازسازی انجمن را دائما به روزرسانی خواهیم کرد و همواره رسیدگی دائمی به این بنای ارزشمند و میراث ملی کشورمان را دراولیت کاری خودخواهیم داشت. »به گفته بلخاری بنابر مساعدت وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی قرار براین شده است تا با اختصاص بودجه کافی دراختیار انجمن، ضمن تاسیس سرای مفاخر دراین نهاد فرهنگی، حضور انجمن آثار و مفاخر فرهنگی دراحیای بناهای فرهنگی کشور هم همانند دوره ای که انجمن آثار ملی سابق دراین راستا فعالیت می کرد از سرگرفته شود. درپایان مراسم تودیع و معارفه جعفر ناطقی و مجید نیک نژاد خزانه دار سابق و جدید انجمن برگزار شد و بخش اداری نیز با حضور همه همکاران و به دست دو تن از کارمندان افتتاح گردید.

گزارش تصویری