افتتاح فروشگاه کتاب انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با حضور رئیس انجمن

چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ آئین افتتاح کتابفروشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سه شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸ با حضور حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، کاوه خورابه و وحیدرضا قربانی معاونین پژوهشی و اجرائی انجمن و جمعی از دست اندرکاران این مجموعه فرهنگی، در طبقه همکف مجتمع فرهنگی پارسا واقع در خیابان انقلاب […]

چهارشنبه, ۱۶ مرداد ۱۳۹۸

eftetahieh foroshgah ketab anjoman

آئین افتتاح کتابفروشی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سه شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۸ با حضور حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، کاوه خورابه و وحیدرضا قربانی معاونین پژوهشی و اجرائی انجمن و جمعی از دست اندرکاران این مجموعه فرهنگی، در طبقه همکف مجتمع فرهنگی پارسا واقع در خیابان انقلاب اسلامی برگزار شد.

حسن بلخاری در گفت و گو با خبرنگاران حاضر در این مراسم گفت: از سال ۱۳۹۶ که عهده‌دار مسئولیت انجمن شدم، یکی از برنامه‌های اصلی ما این بود که در مقابل دانشگاه تهران و در راسته اصلی کتابفروشی‌های تهران،  فروشگاهی داشته‌ باشیم که بتوانیم سلسله انتشارات انجمن آثار و مفاخر فرهنگی را به مخاطبان ارائه کنیم. البته کتابفروشی دیگری هم داشتیم که در طبقه چهارم مجتمع فروردین (ساختمان شماره ۲ انجمن) بود و بسیاری از مخاطبان نمی‌توانستند از وجود چنین فروشگاهی با ۶۰۰ عنوان کتاب آگاه شوند.
او در ادامه افزود: خداوند را بسیار شاکرم که به این آرزو دست یافتیم و موفق شدیم در چنین مکان فوق‌العاده‌ای با چشم انداز مناسب فرهنگی، این فروشگاه را افتتاح کنیم.
سلسله انتشاراتِ متنوعِ علمی و فرهنگی
استاد دانشگاه تهران در ادامه درباره آثار ارائه شده در این فروشگاه هم گفت: مجموعه آثاری که به صورت مکتوب منتشر می‌کنیم، دو دسته‌اند: یک دسته آثاری‌ که به فعالیت‌های مهم فرهنگی در ایران اختصاص دارند و بخش دیگر زندگینامه‌ها و آثاری که حاوی گزارشی جامع از خدمات علمی و فرهنگی مفاخر ایران‌ است و البته برای این بزرگان مراسم بزرگداشت هم در انجمن برگزار شده است و این آثار جملگی در فروشگاه انجمن ارائه می‌شوند.
او فزود: ما علاوه بر این آثار، تمامی مراسم‌هایی که در انجمن برگزار می‌کنیم را به صورت تصویری تهیه و محتوای آن را به صورت دیجیتال عرضه می‌کنیم. افزون بر این، برخی آثار علاوه بر اینکه به صورت مکتوب منتشر می‌شوند، به صورت دیجیتال نیز تهیه و در فروشگاه عرضه خواهند شد.
تخفیف ۳۰ درصدی فروشگاه کتاب انجمن
رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی همچنین از تخفیف ۳۰ درصدی فروشگاه کتاب انجمن خبر داد و گفت: این تخفیف ۳۰ درصدی تا پایان هفته آینده در فروشگاه ادامه خواهد داشت.علاوه بر این در حال برنامه‌ریزی هستیم که از این به بعد برخی از مراسم معرفی کتاب‌ و رونمایی‌ از این آثار را در همین فروشگاه برگزار کنیم.
از چاپ دوماهنامه تا انتشار کتاب
کاوه خورابه، معاون علمی پژوهشی انجمن هم در این برنامه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: از جمله فعالیت‌های مهم این انجمن توجه به بخش انتشارات است که تقریبا همپای همه فعالیت‌ها پیش می‌رود. یعنی اگر ما در انجمن بزرگداشتی برگزار می‌کنیم، در کنار آن حتما برای بزرگداشت مفاخر و اندیشمندی که به آن پرداخته‌ایم، کتابی منتشر می‌شود شامل مجموعه مقالاتی که حول ابعاد مختلف آن شخصیت فرهنگی است و یا اگر همایشی برگزار می‌شود، انجمن خود را ملزم به چاپ مجموعه مقالات ارائه شده در آن همایش می‌داند تا مطالب در دسترس قرار گیرد.
او اضافه کرد: فصلنامه‌های«حکمت‌نامه مفاخر» و «نامه انجمن مفاخر» و دوماهنامه «مفاخر ماندگار» هم از دیگر خروجی‌های رسانه‌ای انجمن است. سایر آثاری هم که در انتشارات چاپ می‌شود این ضرورت را برای ما ایجاد کرده تا جایگاه ویژه‌ای را تحت عنوان فروشگاه کتاب برای انجمن اختصاص دهیم تا علاقه‌مندان بتوانند به صورت مستقیم برای تهیه کتاب به این مکان مراجعه کنند.
فروشگاه کتاب انجمن واقع در خیابان انقلاب اسلامی، بین دانشگاه و فخر رازی، مجتمع فرهنگی پارسا، طبقه همکف، شماره ۱۰ واقع است.