افتتاح نخستین خانه مفاخر در استان سمنان

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۸۹ حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد ادبی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در جریان سفری یک روزه به استان سمنان که هیأتی از انجمن نیز ایشان را همراهی می کردند با دکتر عباس رهی استاندار محترم این استان و آقای عموزاده ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۸۹

semnanحجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد ادبی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور در جریان سفری یک روزه به استان سمنان که هیأتی از انجمن نیز ایشان را همراهی می کردند با دکتر عباس رهی استاندار محترم این استان و آقای عموزاده ریاست محترم اداره فرهنگ و ارشاد استان دیدار کردند.
دکتر ادبی در این دیدار اظهار امیدواری نمود که در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی با مساعدت و هماهنگی استانداری و نماینده رهبری در استان و امام جمعه محترم شخصیت های فرهنگی انتخاب و معرفی شوند. ایشان در ادامه به اتفاق ریاست محترم اداره ارشاد استان از مراحل تکمیل و آماده سازی خانه مفاخر و مشاهیر استان بازدید کردند.
این محل که با قدمت بیش از یک قرن یکی از مراکز تاریخی – فرهنگی استان محسوب می شود به همت شهرداری سمنان بازسازی شده و در اختیار اداره کل ارشاد قرار گرفته و بناست با بودجه ای دو میلیارد ریالی که نیمی از آن توسط استانداری سمنان و نیم دیگر آن توسط انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تامین می شود به اولین خانه مشاهیر و مفاخر استانی کشور تبدیل شده و در مرحله نخست به معرفی و تجلیل از ۴۰ نفر از مفاخر استان و در راس آنها دکتر احمدی نژاد رییس محترم جمهوری بپردازد.
بعد از پایان بازدید دکتر ادبی و هیات همراه از مراحل پیشرفت پروژه خانه مفاخر و مشاهیر استان سمنان و دیدار ، گفتگو و تبادل موافقت نامه همکاری میان استاندار و رییس انجمن، مصاحبه مطبوعاتی با شرکت دکتر ادبی برگزار شد  و ایشان به پرسش های خبرنگاران درباره فعالیت های انجمن پاسخ گفتند. در خاتمه ایشان ابراز امیدواری کردند که این محل تا پایان ماه مبارک رمضان به بهره برداری برسد