انتشار دیوان پروین اعتصامی به زبان اردو

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ رئیس آکادمی ادبیات اردو پاکستان از آمادگی این آکادمی برای به چاپ رساندن ترجمه اردوی دیوان اشعار پروین اعتصامی خبر داد. دکتر قاسم بگیو رئیس آکادمی ادبیات اردو پاکستان گفت: فرهنگستان علاقه‌مند به چاپ کتاب‌های ادبیات به ویژه ادبیات معاصر ایران به زبان اردو است. ما آمادگی این […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

enteshar-divan-parvin-etesami-zaban-ordoرئیس آکادمی ادبیات اردو پاکستان از آمادگی این آکادمی برای به چاپ رساندن ترجمه اردوی دیوان اشعار پروین اعتصامی خبر داد.

دکتر قاسم بگیو رئیس آکادمی ادبیات اردو پاکستان گفت: فرهنگستان علاقه‌مند به چاپ کتاب‌های ادبیات به ویژه ادبیات معاصر ایران به زبان اردو است. ما آمادگی این اکادمی را برای چاپ ترجمه اردوی دیوان اشعار پروین اعتصامی اعلام می‌کنیم.

رئیس آکادمی ادبیات پاکستان این خبر را در دیدار با دانشجویان و اساتید بخش زبان فارسی دانشگاه پیشاور پاکستان و علی یوسفی مسئول خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پیشاور اعلام کرد.

وی ضمن استقبال از ترجمه آثار ادبی معاصر ایران به زبان اردو گفت: دو کتاب با عنوان «دیوان اشعار پروین اعتصامی» و «ادبیات معاصر ایران» که توسط بخش فارسی دانشگاه پیشاور برای نخستین بار به زبان اردو ترجمه شده است، پس از طرح موضوع در شورای ادبیات پاکستان، به چاپ خواهد رسید.