انتشار شماره سوم نشریه «مفاخر ایران» با موضوع زندگی شهید بهشتی

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۱ نشریه «مفاخر ایران» سومین شماره خود را با حمایت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورد زندگی و شخصیت آیت الله دکتر بهشتی منتشر کرد. به گزارش وبگاه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، جدیدترین شماره نشریه «مفاخر ایران» با یادداشتی از حجت الاسلام محمدجواد ادبی رئیس انجمن […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۸ شهریور ۱۳۹۱

نشریه «مفاخر ایران» سومین شماره خود را با حمایت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورد زندگی و شخصیت آیت الله دکتر بهشتی منتشر کرد.

به گزارش وبگاه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، جدیدترین شماره نشریه «مفاخر ایران» با یادداشتی از حجت الاسلام محمدجواد ادبی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و بیوگرافی شهید بهشتی آغاز می شود.

صفحات بعدی این شماره به پیام امام خمینی (ره) برای شهادت آیت الله بهشتی و سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص واقعه هفتم تیر اختصاص دارد. یادداشت هایی از محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با موضوع شخصیت دکتر بهشتی از قسمت های قابل توجه این شماره می باشد.

بخش دیگر شماره سوم نشریه «مفاخر ایران» شامل خاطراتی از آیت الله مشکینی و مقام معظم رهبری و گفتگویی با آیت الله مهدوی کنی در رابطه با شهید بهشتی است.

صفحات میانی این شماره نیز نگاهی کوتاه به آثار شهید بهشتی دارد که سعی شده مختصری درباره هر کدام از کتاب های ایشان برای علاقه مندان توضیح ارائه شود. مقاله دیگر این نشریه تحت عنوان «سه کار بزرگ شهید مظلوم بهشتی» با روشنگری علم و احاطه ایشان بر حقوق و اسلام به «مدیریت تدوین قانون اساسی و تثبیت اصل ولایت فقیه»، «ساماندهی نیروهای اسلامی» و «نظام قضائی نوین» می پردازد.

در صفحات پایانی این شماره با خطاب شهید بهشتی به عنوان «مغز فعالیت های مخالف» بر اساس اسناد ساواک به نقش ایشان در اوج نهضت امام (ره) اشاره شده است. از نکات قابل توجه دیگر شماره سوم نشریه «مفاخر ایران» خاطرات همسر شهید بهشتی و ناگفته هایی از مراسم خاکسپاری ایشان می باشد.

همچنین این نشریه در قسمت «پنجره های رو به آفتاب» تصاویری از دوره های مختلف زندگی شهید بهشتی را گردآوری کرده است.