انتشار «فهرست موضوعی آثار استاد شهید مطهری»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ مؤسسه بوستان کتاب «فهرست موضوعی آثار استاد شهید مطهری» تألیف لیلا بانشی را روانه بازار کتاب می‌کند. یکی از ویژگی‌های برجسته آثار استاد مطهری، تنوع موضوع‌ها و مباحث گوناگون و طرح بسیاری از مسائل روزمره است که این امر، نیاز به تدوین فهرست موضوعی آثار این استاد را […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

enteshar-ketab-fehrest-motahariمؤسسه بوستان کتاب «فهرست موضوعی آثار استاد شهید مطهری» تألیف لیلا بانشی را روانه بازار کتاب می‌کند.

یکی از ویژگی‌های برجسته آثار استاد مطهری، تنوع موضوع‌ها و مباحث گوناگون و طرح بسیاری از مسائل روزمره است که این امر، نیاز به تدوین فهرست موضوعی آثار این استاد را دوچندان کرده است.

بانشی در این کتاب، به ارائه فهرستی موضوعی آثار استاد مطهری در قالب ۳۲ موضوع اصلی و ۵۰۶ موضوع فرعی پرداخته است و خواننده را با چارچوب کلی اندیشه‌های استاد در مباحث گوناگون آشنا می‌سازد. موضوع‌هایی که این کتاب به آنها پرداخته و آنها را معرفی کرده است، بسیار متنوع‌ هستند و زمینه‌های کلامی، اعتقادی، اجتماعی، حقوقی، اخلاقی، تاریخی و… را در بر می‌گیرند.

شناخت؛ منابع و ابزارهای شناخت و مراتب ادراک، علم و رابطه آن با ایمان، عقل و شیوه‌های پرورش عقل، جهان‌بینی و انواع آن، اختلاف جهان‌بینی مادی و الهی، ایدئولوژی، دین‌شناسی، توحید و خداشناسی، برهان فطرت و نظم، براهین عقلی و فلسفی، مرز توحید و شرک، عدل الهی، مرگ، عذاب اخروی، معاد، تجرد روح و… از مباحث فرعی اندیشه‌های شهید مطهری هستند که در این کتاب فهرست شده‌اند.

کتاب «فهرست موضوعی آثار استاد شهید مطهری» نوشته لیلا بانشی، به همت مؤسسه بوستان کتاب در ۵۳۶ صفحه، شمارگان ۱۱۵۰ نسخه در قطع وزیری به بهای ۲۹ هزار تومان منتشر می‌شود.