انتشار «میراث تشیع و ایران» در نیویورک

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۲ کتاب “میراث تشیع و ایران” توسط انتشارات امریکایی GSP و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک به جامعه علمی- فرهنگی امریکا عرضه شد. این کتاب مشتمل بر ۱۲ مقاله از صاحب نظران و مولفان شیعی و غیر شیعی است و دارای مشخصات کتابخانه کنگره و در سایت آمازون […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۲

mirase tashei v iran

کتاب “میراث تشیع و ایران” توسط انتشارات امریکایی GSP و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک به جامعه علمی- فرهنگی امریکا عرضه شد.

این کتاب مشتمل بر ۱۲ مقاله از صاحب نظران و مولفان شیعی و غیر شیعی است و دارای مشخصات کتابخانه کنگره و در سایت آمازون هم قابل دسترس است.

هدف اصلی کتاب پرداختن به استعدادها، ظرفیتها و توانمندیهای فکری و نظری و عملی تشیع در پی ریزی نظامهای سیاسی فرهنگی است.

این کتاب در واقع به نوعی پاسخ به سؤالات انبوه دانشجویان و اهل قلم امریکایی پیرامون ماهیت سیاسی و فرهنگی تشیع است.

رهیافت اصلی کتاب معرفی نظام و الگوی گفتمان شیعه متبلور در نظام جمهوری اسلامی ایران است. اگرچه در بخشی از کتاب به سنتها و میراث تمدنی شیعه در طول تاریخ می پردازد، اما هسته اصلی کتاب ارائه الگوی مترقی شیعه در دنیای معاصر و کنونی است.

در این کتاب خواننده به مطالعه مقالاتی از مولفانی همچون “محمود ایوب” استاد دانشگاه تمپل،” لیاقت تکیم” استاد دانشگاه مک مستر کانادا، “حبیبه رحیم” استاد دانشگاه سنت جونز نیویورک، محمد باقر خرمشاد” رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،”داگلاس هاستتر” ریئس کلیسا و دفتر منونایت نیویورک، “ادریس حمید” استاد دانشگاه کلرادو،” محمد رضا دهشیری” معاون پژوهشی و آموزشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی،”رندی پال” رئیس مؤسسه دیپلماسی دینی امریکا، “جونگ” استاد کالج موریوان پنسیلوانیا، “لیو” از دانشگاه پکن و “محسن اسلامی” رایزن فرهنگی کشورمان در نیویورک می پردازد.

این کتاب با نام انگلیسی SHIA  TRADITION  AND IRAN CONTEMPORARY GLOBAL PERSPECTIVES در ۲۹۹ صفحه منتشر شده است  و توسط ناشر و همچنین رایزنی فرهنگی ایران در امریکا توزیع می گردد.