انتشار چهارمین جلد «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» تا نوروز

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۱ جلد چهارم مجموعه «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» تا نوروز ۹۲ توسط انتشارات سروش منتشر خواهد شد. در حال حاضر چهارمین جلد از مجموعه «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» به مرحله نهایی آماده‌سازی خود نزدیک شده است. انتشارات سروش بعد از انتشار ترجمه «فرهنگ آثار» که از زبان فرانسوی بازگردانی شده بود، اقدام به […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۰ دی ۱۳۹۱

farhangasarجلد چهارم مجموعه «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» تا نوروز ۹۲ توسط انتشارات سروش منتشر خواهد شد.

در حال حاضر چهارمین جلد از مجموعه «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» به مرحله نهایی آماده‌سازی خود نزدیک شده است. انتشارات سروش بعد از انتشار ترجمه «فرهنگ آثار» که از زبان فرانسوی بازگردانی شده بود، اقدام به دادن فراخوان برای تالیف مقالات «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» به قلم نویسندگان و مولفان کشورمان کرد.

تا به حال مجلدات اول تا سوم این مجموعه به چاپ رسیده است که جلد سوم آن روز نهم مرداد ماه سال گذشته رونمایی شد. جلدهای اول تا سوم «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی»‌ از حرف الف تا د و مشخصا کلمه «دیوار» را در برگرفته و مدخل‌های جلد چهارم هم از کلمه «دیوان» تا پایان حرف سین قطعی شده است.

فعالیت‌های آماده‌سازی جلد چهارم «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی» تقریبا به پایان نزدیک شده و از حجم ۵۰۰ صفحه‌ای این کتاب، ۴۰۰ صفحه آن صفحه‌آرایی شده است. کتاب‌های این مجموعه به همت پژوهشگران کشورمان و با سرپرستی احمد سمیعی گیلانی منتشر می‌شوند.

دست‌اندرکاران این پروژه قصد دارند، جلد چهارم را تا فرا رسیدن عید نوروز پیش رو،‌ منتشر و راهی بازار نشر کنند، اما اگر چاپ چهارمین جلد از «فرهنگ آثار ایرانی و اسلامی»‌ تا عید میسر نباشد، تا زمان برپایی بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حتما منتشر خواهد شد.