انتشار کتاب «سیاست های راهبردی ترجمه و نشر بین الملل در گفتمان رهبری»

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۱ مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کتاب «سیاست های راهبردی ترجمه و نشر بین الملل در گفتمان رهبر معظم انقلاب» را منتشر کرد. این کتاب به همت «یحیی عابدی»، تهیه و تدوین شده که در مقدمه آن به قلم […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۱

farhangoertebatatمرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کتاب «سیاست های راهبردی ترجمه و نشر بین الملل در گفتمان رهبر معظم انقلاب» را منتشر کرد.

این کتاب به همت «یحیی عابدی»، تهیه و تدوین شده که در مقدمه آن به قلم حجت الاسلام بهمن اکبری، رییس مرکز ساماندهی ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی آمده است: این مرکز به منظور تدوین سیاست های راهبردی در تلاش برای جمع آوری اسناد فرادستی است که بیانات و نظرات رهبر فرزانه انقلاب در شمار مهمترین آنهاست.

وی می افزاید: اهمیت مطالب کتاب حاضر نه تنها از آن سو است که به عنوان مبنا در بسیاری از برنامه ریزی ها مورد توجه قرار بگیرد بلکه اندیشه های معظم له در بسیاری از موارد به شکل دقیق حاوی نکاتی کلیدی و راهگشا است که روشن کننده بسیاری از نقاط مبهم در فرآیند تصمیم گیری راهبردی است.

اکبری در ادامه این مقدمه آورده است: این مجموعه شامل گزیده سخنان رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۵۹ تا پایان سال ۱۳۹۰ است که همچون بنیادنامه ای است که ما را در ترسیم چارچوب و ابعاد نهضت ترجمه معکوس یاری می رساند.

اهمیت تولید و نشر کتاب، اهمیت ترجمه و نشر معارف اسلامی در عرصه جهانی، سیاست های ترجمه و نشر معارف اسلامی در عرصه ترجمه، وضع موجود ترجمه و نشر در عرصه جهانی و ترجمه گرایی وارداتی مقابل آزاد اندیشی، بخشی از سرفصل های این کتاب را شامل می شود.

وضع موجود ما در ترجمه و نشر، آثار معارف اسلامی، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه آثاری همیشه ماندگار، آثار زبان فارسی، آثار ادبی، آثار ادبیات انقلاب و دفاع مقدس و برجستگان ترجمه، عنوان دیگر فصل های این مجموعه است.

کتاب «سیاست های راهبردی ترجمه و نشر بین الملل در گفتمان رهبر فرزانه انقلاب» در شمارگان یک هزار نسخه روانه بازار نشر شده است.