انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تعطیل نمی شود

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۸۸  هرچند انجمن آثار و مفاخر فرهنگی این روزها با مشکلاتش حال و روز خوبی ندارد، اما دکتر مهدی محقق رئیس  انجمن شایعه تعطیلی آن را به دلیل مشکلات مالی رد کرد. دکتر محقق در گفتگو با مهر به نامه‌اش به رئیس‌جمهور به عنوان رئیس‌ هیات امنای انجمن […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۷ آذر ۱۳۸۸

Image هرچند انجمن آثار و مفاخر فرهنگی این روزها با مشکلاتش حال و روز خوبی ندارد، اما دکتر مهدی محقق رئیس  انجمن شایعه تعطیلی آن را به دلیل مشکلات مالی رد کرد.

دکتر محقق در گفتگو با مهر به نامه‌اش به رئیس‌جمهور به عنوان رئیس‌ هیات امنای انجمن آثار مفاخر فرهنگی اشاره کرد و گفت: در این نامه خواستار تخصیص کامل بودجه انجمن مفاخر فرهنگی شده‌ام اما تاکنون جوابی به آن داده نشده است. وی با اشاره به مشکلات این انجمن افزود: علاوه بر این‌که ۲۵ درصد از بودجه امسال انجمن پرداخت نشده، به دستور دولت باید ۲۰ درصد هم به حقوق پژوهشگران و کارمندان آن اضافه کنیم، چیزی که در توان ما نیست.

ایشان با انتقاد از نوع برگزاری همایش ابن سینا اظهار کرد: در هیچ جای ایران سابقه نداشته است که بزرگداشتی برای ابن سینا بگیرند و همزمان ۳۰ کتاب به خط او را به صورت گسترده در کشور منتشر کنند اما الان برای ابن سینا همایش می‌گیرند که فقط به برپایی ضیافت‌های ناهار و شام خلاصه می‌شود.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مورد احتمال تعطیلی این انجمن به دلیل مشکلات مالی گفت: نمی‌گذاریم انجمن تعطیل شود و تمام تلاشمان را برای تامین مالی دست کم بخشی از بودجه‌ای که درخواست کرده‌ایم انجام می‌دهیم. وی همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت ابوعبدالله زنجانی (نخستین مولف تاریخ قرآن) و ادیب طوسی در ماه‌ آینده خبر داد.

گروه فرهنگ و هنر: روزنامه جام جم روز سه شنبه ۱۷ خرداد ماه ۱۳۸۸