انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در آیین یکصد و شصت و یکمین سالروز درگذشت امیرکبیر

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۱ بیستم دی ماه سالروز شهادت بزرگمردی است که جان خویش را در راه ایران بزرگ و استقلال کشور، مبارزه با نفوذ بیگانگان، عدالت‌گستری و روشنگری فدا کرد. میرزا تقی خان امیرکبیر مظهر تقوا و تدین، آگاهی و آزادی، ایثار و جوانمردی، درایت و دانایی و مدیریت انسانی و اخلاقی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۱

amirkabir91بیستم دی ماه سالروز شهادت بزرگمردی است که جان خویش را در راه ایران بزرگ و استقلال کشور، مبارزه با نفوذ بیگانگان، عدالت‌گستری و روشنگری فدا کرد. میرزا تقی خان امیرکبیر مظهر تقوا و تدین، آگاهی و آزادی، ایثار و جوانمردی، درایت و دانایی و مدیریت انسانی و اخلاقی در تاریخ این مرز و بوم است.

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی

با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، در نظر دارد به مناسبت یکصدوشصت‌ویکمین سالروز شهادت میرزا تقی خان امیرکبیر، صدر اعظم معروف عصر ناصری و موسس مدرسه دارالفنون که در طول حیات خود خدمات شایانی به این سرزمین کرد و به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی: «یکی از نام های دارای افتخار در تاریخ ما، به همان اندازه ای که واقعیت دارد امیرکبیر است.» مراسم بزرگداشتی را برگزار کند.

این مراسم عصر روز چهارشنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۱ ساعت ۱۵ با حضور و سخنرانی دکتر احمدی نژاد، رئیس جمهور؛ دکتر ملک زاده، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ دکتر ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و قائم مقام امور بین الملل رئیس سازمان میراث فرهنگی؛ استاد معتضد؛ مقامات بلندپایه کشوری و شماری از فرهیختگان، اندیشمندان، استادان و دوستداران علم و دانش در تالار وحدت واقع در خیابان حافظ، خیابان استاد شهریار برگزار می شود.

همچنین در این مراسم از سند فرمان حکومتی امیر کبیر برای تقسیم آب کرج و  بانک جامع اطلاعات میراث فرهنگی رونمایی به عمل خواهد آمد.

در حاشیه این مراسم از بازیگران نقش امیرکبیر آقایان سعید نیکپور، دکتر صادقی و استاد داریوش ارجمند تجلیل خواهد شد.

اجرای ارکستر حماسی موسیقی و پخش نماهنگ سرداران ایرانی و امیر کبیر از دیگر برنامه های این مراسم است.