انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در نکوداشت استاد علی خدادادی

تاریخ ایجاد : شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶ مراسم نکوداشت نقش آفرین  فرش بوستان همزمان با  زادروز آن هنرمند فرهیخته استاد علی خدادادی روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ در شهرضا اصفهان با حضور همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهرستان […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۶

khodadadi

مراسم نکوداشت نقش آفرین  فرش بوستان همزمان با  زادروز آن هنرمند فرهیخته استاد علی خدادادی روز پنجشنبه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۶ در شهرضا اصفهان با حضور همکاران انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، معاونت فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و جمعی از مسئولین شهرستان ساعت ١٨ روز ٢٢ تیر ماه در محل مجتمع فرهنگی و هنری شهید مدرس شهرضا برگزار شد.

در این نکوداشت خانم سهیلا تیموریان مسئول روابط عمومی انجمن و خانم سپیده موسوی مسئول دفتر پژوهش لوح تقدیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با امضای دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی را به خانواده مرحو استاد علی خدادادی اهدا نمودند.
متن لوح به شرح ذیل می باشد:
بسمه تعالی

خانواده محترم استاد علی خدادادی
ذوق زیبایی طلب و زیبایی‌نگر ایرانیان در کنار معرفت‌طلبی و حقیقت‌جویی مردمان این مرز و بوم ماندگار، انس و هم‌نشینی هنر و معرفت، در متن و بطن این تمدن عظیم و پایا را رقم زده است. ایرانیان در طول تاریخ پرفراز و نشیب خود نه تنها حامل و صاحب و جامع معارف عمیق و ژرف بشری گشتند بلکه در عرصه هنر و زیبایی نیز، به جمال و کمال، این معانی را ماندگار و جاودان نمودند.
از جمله هنرهایی که در جهان، بدون نام ایران، هرگز شناخته نمی‌شود هنر فرش است هنری که در اوج خلاقیت و زیبایی، آثاری می‌آفریند در جلوه‌گری بی‌بدیل عرش.
فرش و عرش در اندیشه ایرانیان نه تنها واژگانی در وزن و صورت شبیه به هم که در معنا نیز مأنوس و مألوفند. فرش ایران بازتاب نگره‌ای است که ایرانیان از عرش دارند و بر این بنیاد، فرش را به جمال و جلال عرش می‌آرایند تا آیینه جان و غایت آرمان‌هایشان باشد.
استاد علی خدادادی به ویژه با اثر جاودان و بی‌نظیر فرش بوستان، یکی از این مردم هنرمند و فرهیخته‌اند که ذوق و معرفت ایرانیان را توامان به جهان نمایانده اند.
اینجانب به نمایندگی از طرف هیأت امنا، که در صدر آن مقام عالی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران قرار دارند و نیز  هیأت مدیره و شورای علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی،لوح تقدیر انجمن را به عنوان نمادی از تحسین و تمجید به شما خانواده محترم تقدیم داشته و از خداوند منّان برای آن استاد فقید، آمرزش و رضوان الهی و علوّ درجات از درگاه خداوند متعال خواستارم.

حسن بلخاری قهی
استاد دانشگاه تهران و رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی