انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر کرد

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۰ «اشارات ایمانیه» و «ارشاد الاذهان الی احکان الایمان» انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در راستای چاپ و انتشار آثار برجسته و فاخر کتاب‌های اشارات ایمانیه و ارشاد الاذهان الی احکام الایمان را منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «اشارات ایمانیه» تألیف آیت الله شیخ محمد تقی نجفی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۰

«اشارات ایمانیه» و «ارشاد الاذهان الی احکان الایمان»

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در راستای چاپ و انتشار آثار برجسته و فاخر کتاب‌های اشارات ایمانیه و ارشاد الاذهان الی احکام الایمان را منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «اشارات ایمانیه» تألیف آیت الله شیخ محمد تقی نجفی اصفهانی مشتمل بر ۹۹ اشاره و یک نور در زمینه مسائل عرفانی است که مؤلف به صورت ملمع و به دو زبان فارسی و عربی در قالب نظم و نثر و بر اساس چکیده‌ای از ۱۳۰ اثر نگاشته و خود نیز  مطالبی به آن افزوده است.

این اثر نخستین بار توسط مهدی رضوی تصحیح و همراه با فهرست اعلام، آیات، اماکن و اشخاص در ۱۳۸۸ هـ.ش در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی منتشر شد و بار دیگر در ۱۳۹۰ هـ. ش تجدید چاپ شده است.

کتاب «ارشاد الاذهان الی احکام الایمان» از مهمترین آثار علامه حلی در زمینه فقه غیر استدلالی است که ابواب آن از طهارت آغاز و به دیانت ختم شده است. با توجه به اهمیت این اثر، فقیهان نامدار شیعه بر آن شرح و حواشی بسیاری نوشته‌اند و تاکنون سه ترجمه نیز به زبان فارسی از این اثر بدست آمده است.

این کتاب ترجمه آیت الله شیخ مهدی نجفی اصفهانی است که برای نخستین بار با تصحیح مهدی باقری سیانی و محمود نعمتی در ۱۳۹۰ هـ.ش در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به چاپ رسیده است.