رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در مراسم روز ملی بزرگداشت حکیم فردوسی در مشهد مقدس گفت:

اندیشه حکیم فردوسی مسیر حرکت نسلِ جوان را نورافشانی می‌کند

مراسم روز ملی بزرگداشت حکیم فردوسی با حضور جمع زیادی از استادان، فردوسی پژوهان، مدیران فرهنگی و علاقه‌‎مندان به این حکیم ِ شاعر یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در محل آرامگاه این شاعر بزرگ پارسی برگزار شد. محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در این رویداد ملی گفت: تأکید بر عناصر صلح […]

مراسم روز ملی بزرگداشت حکیم فردوسی با حضور جمع زیادی از استادان، فردوسی پژوهان، مدیران فرهنگی و علاقه‌‎مندان به این حکیم ِ شاعر یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه در محل آرامگاه این شاعر بزرگ پارسی برگزار شد.
محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی طی سخنانی در این رویداد ملی گفت: تأکید بر عناصر صلح و مهربانی در فکر و اندیشه جاودانه حکیم فردوسی، ارزش و جایگاه این سجایای انسانی را در زبان وادب فارسی برای همه ایرانیان و البته همه ملل جهان آشکار می کند.
او اضافه کرد: به یقین بهره برداری از اندیشه این حکیم بزرگ می تواند آینده ما، جوانان و نسل پویای ما را روشن و نورانی کند و همه ما ایرانیان را به هدف نهایی که بسط و گسترش فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی است نزدیک تر گرداند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در چنین روز شکوهمندی مایلم به مردم عزیز استان خراسان رضوی، خاصه شهر مقدس مشهد مژده دهم که در آستانه یکصد ویکمین سالگرد تأسیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ به همت انجمن که در رأس هیات امنای آن ریاست محترم جمهور و وزرای محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی، میراث فرهنگی و گردشگری و علوم، تحقیقات و فن آوری قرار دارند با اهتمام دولت محترم و همراهی مجلس شورای اسلامی، هفده بنای یادبود در سطح کشور برای مفاخر و مشاهیر ساخته خوهد شد که سه بنای آن مربوط به مفاخر فرهنگی استان خراسان رضوی است.
شالویی تأکید کرد: امیدواریم با همراهی مسئولان و دست اندرکاران استان و همچنین عموم علاقه‌مندان به چهره‌های تابناک عرصه فکر و فرهنگ، در کنار ساخت این بناها، فعالیت های مختلف علمی، پژوهشی و فرهنگی، همچنین برنامه‌های پاسداشت مفاخر به بهترین وجه ممکن به منصه ظهور رسد.