اهدای ۵۰۰ نسخه کتاب از سوی انجمن به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ ۵۰۰ نسخه از کتاب « ارشادالاذهان الی احکام الایمان » از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اهدا شد. به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی اهدای ۵۰۰ نسخه از کتاب « ارشادالاذهان الی احکام الایمان » از سوی انجمن آثار و […]

یکشنبه, ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

anjoman F۵۰۰ نسخه از کتاب « ارشادالاذهان الی احکام الایمان » از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در پی اهدای ۵۰۰ نسخه از کتاب « ارشادالاذهان الی احکام الایمان » از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علیرضا مختارپور، دبیرکل نهاد، با ارسال لوح سپاس از رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تقدیر و تشکر کرد.
درمتن این لوح آمده است: «قدم نهادن در مسیر فرهنگ و هنر، علاوه بر عزمی برخاسته از تعهد و ایثار ، بصیرتی دین مدار و پر عیار می‌طلبد. اهدای کتاب به کتابخانه‌های عمومی در حقیقت اهدای خون تازه به قلب‌های تپنده دانش و آگاهی است.قدم صدق شما در روشن‌تر کردن مسیر جویندگان راه دانایی، ایثار و نثار شما برای پربارتر شدن بوستان عالمان، شایسته بهترین تقدیرهاست. نهاد کتابخانه‌های عمومی، صمیمانه، لطف جنابعالی در اهدای ۵۰۰ نسخه از کتاب « ارشادالاذهان الی احکام الایمان » را سپاس می‌گوید و دوام توفیقات جنابعالی را در خدمتگزاری به اسلام و ایران از بارگاه حضرت حق آرزو می‌کند. علیرضا مختارپور؛ دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور.»
گفتنی است نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بر اساس قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه‌های عمومی مصوب ۱۳۸۲ متولی قانونی اداره کتابخانه‌های عمومی در ایران است. پیش از تصویب این قانون کتابخانه‌های عمومی کشور با عنوان هیأت امنای کتابخانه‌های عمومی کشور زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اداره می‌شد، اما پس از تصویب لایحه دولت در ۱۷ اسفند ۱۳۸۲ در مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای ‌نگهبان، این نهاد، مسئولیت تأسیس، ساخت، تجهیز و بازسازی، توسعه و مدیریت و نظارت و سایر امور کتابخانه های عمومی در سراسر کشور را برعهده گرفته است.