اهدا نشان «درجه‌ یک علمی حافظ‌شناسی» به «سعید حمیدیان»

تاریخ ایجاد : شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۶ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین بزرگداشت حافظ، نشان درجه‌یک علمی حافظ‌شناسی را به سعید حمیدیان استاد دانشگاه علامه طباطبایی اهدا کرد. شامگاه چهارشنبه بیستم مهرماه ۱۳۹۶ در آئین بزرگداشت حافظ در جوار آرامگاه این شاعر غزل‌سرا، نشان درجه‌یک علمی حافظ‌شناسی از سوی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۲۲ مهر ۱۳۹۶

ehda neshan daraje yek hafezshenasi saeid hamidianوزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در آئین بزرگداشت حافظ، نشان درجه‌یک علمی حافظ‌شناسی را به سعید حمیدیان استاد دانشگاه علامه طباطبایی اهدا کرد.

شامگاه چهارشنبه بیستم مهرماه ۱۳۹۶ در آئین بزرگداشت حافظ در جوار آرامگاه این شاعر غزل‌سرا، نشان درجه‌یک علمی حافظ‌شناسی از سوی سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به «سعید حمیدیان» استاد دانشگاه علامه طباطبایی اهدا شد.

این نشان که بالاترین نشان حافظ‌شناسی‌ست، پیش از این به پروفسور هانری دو فوشه­کور فرانسوی (اردیبهشت ۱۳۸۶)، پروفسور جیوانی ماریا درمه ایتالیایی (اسفندماه ۱۳۸۶)، دکتر سلیم نیساری (مهرماه ۱۳۸۷) و استاد بهاءالدین خرمشاهی (مهر ماه ۱۳۸۸) اعطا شده است.

دکتر سعید حمیدیان دارای تألیفات بسیاری در حوزه زبان و ادبیات فارسی است که از آن جمله می‌توان به شرح شوق (تحلیل اشعار حافظ) اشاره کرد که این کتاب در ۵ جلد تألیف شده و در سی و دومین دوره جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان اثر برگزیده معرفی شد.