رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در دیدار با استاندار سمنان مطرح کرد:

اهمیت انتقالِ اندیشه و سلوک مفاخر به نسل جدید با زبان هنر 

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان دیدار و گفت و گو کرد. شالویی در این دیدار و طی سخنانی گفت: هدف از برگزاری مراسمِ بزرگداشت مفاخر فرهنگی کشور، الگوسازی برای نسل جوان و ترویج فکر و اندیشه این بزرگان است. این مهم موجب جلوگیری از آسیبِ بی هویتی در نسل […]

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی با سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان دیدار و گفت و گو کرد.

شالویی در این دیدار و طی سخنانی گفت: هدف از برگزاری مراسمِ بزرگداشت مفاخر فرهنگی کشور، الگوسازی برای نسل جوان و ترویج فکر و اندیشه این بزرگان است. این مهم موجب جلوگیری از آسیبِ بی هویتی در نسل جدید، نیز مقابله با الگوسازی بیگانگان برای جوانان و نوجوانان خواهد شد. دراین مسیر یکی از مهمترین اقدامات برای معرفی و انتقال پیام و اندیشه مفاخر، استفاده از ابزارهای جدید هنری از جمله فیلم، سریال، مستند و سایر شاخه های مرتبط با عرصه هنر است.

رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی تصریح کرد: امیدواریم با امضاء تفاهم نامه همکاری با استانداری سمنان به خصوص در بحث برگزاری بزرگداشت ابن یمین فرومدی و انتصاب اعضای هیأت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگیِ استان، فعالیت های انجمن با مساعدت استاندار محترم و اعضای هیأت امنا در بعد کیفی و کمی، رشد و تعالی بیشتری پیدا کند.

سیدمحمدرضا هاشمی استاندار سمنان نیز در این جلسه با تقدیر از فعالیت های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سطوح استانی وکشوری گفت: خوشبختانه از سال گذشته تاکنون فعالیت های مختلفی به همت انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان سمنان انجام شده است که در این مسیر، تقدیر از مفاخر استان، چاپ آثار و کتب مختلف و تولید مستندهای تلویزیونی مرتبط با مفاخر فرهنگی بسیار پررنگ بوده است.

او تأکید کرد: مفاخر، نویسندگان و مولفان برجسته استان باید به خوبی در بین مردم و آحاد جامعه معرفی شوند؛ در استان سمنان بیش از ۲ هزار نفر از نویسندگان و صاحبان قلم حضور دارند که لازم است از تجربیات آنان استفاده و از تلاش‌های آنان قدردانی شود.

فرشید فلاح مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان نیز در این نشست، این استان را مهد مفاخر و شخصیت های فرهنگی دانست و گفت: ابن یمین فریومدی یکی از شاعران قطعه سرا از جمله این مفاخر فرهنگی و ادبی است.

او با بیان اینکه کنگره بزرگداشت این شاعر پرآوازه قرار است اردیبهشت سال آینده برگزار شود، اظهار کرد: کنگره بزرگداشت ابن یمین فریومدی با حمایت ویژه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، استانداری و دانشگاه های استان برگزار خواهد شد.

اوافزود: کنگره بزرگداشت ابن یمین فریومدی در سطح ملی و در دو بخش علمی و تبلیغی ترویجی برگزار شود؛ بخش علمی این کنگره در دانشگاه شاهرود و بخش تبلیغی – ترویجی آن نیز در فرومد شهرستان میامی برگزار خواهد شد.

در بخش پایانی این نشست نیز، رضا کی پور رییس بنیاد ملی نخبگان استان، ناصر رحیمی عضو هیات علمی دانشگاه سمنان و حسینعلی جعفری از نویسندگان برجسته استان سمنان به بیان اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری کنگره ابن یمین فریومدی و جایگاه و اهمیتِ شعر و اندیشه او پرداختند.

در ادامه پس از امضاء تفاهم نامه همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و استانداری سمنان، احکامِ اعضای هیأت امنای انجمن در استان از سوی محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به این اعضا اعطا گردید.

در پایان این مراسم نیز از کتاب «کتاب‌شناسی مفاخر و مشاهیر استان سمنان» تألیف علیرضا شاه حسینی از نویسندگان مطرح و پرکار استان سمنان رونمایی شد.

گفتنی است سید محمد رضا هاشمی استاندار سمنان رئیس هیأت امنا، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی امام جمعه سمنان نائب رییس و فرشید فلاح لاله زاری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان دبیر هیأت امنای انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در این استان اند.