اولین‌ جشنواره «حکمت فردوسی» در کشور

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ اولین‌ جشنواره «حکمت فردوسی» در کشور برگزار می‌شود. دبیرکل بنیاد جهانی فردوسی از برگزاری اولین‌ جشنواره فرهنگی، هنری و پژوهشی «حکمت فردوسی» از ۱۹ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در سراسر کشور خبر داد. یاسر موحدفرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ کرمانشاه، از برگزاری ویژه‌برنامه بنیادفردوسی […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴

hekmat-ferdosاولین‌ جشنواره «حکمت فردوسی» در کشور برگزار می‌شود.

دبیرکل بنیاد جهانی فردوسی از برگزاری اولین‌ جشنواره فرهنگی، هنری و پژوهشی «حکمت فردوسی» از ۱۹ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه در سراسر کشور خبر داد.
یاسر موحدفرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه‌ کرمانشاه، از برگزاری ویژه‌برنامه بنیادفردوسی برای ایام‌ گرامیداشت حکیم‌ ابوالقاسم فردوسی در اردیبهشت‌ماه خبر داد و اظهار کرد: امسال در دهمین بزرگداشت حکیم‌ فردوسی، آیین گشایش جشنواره‌ فرهنگی، هنری و پژوهشی «حکمت فردوسی» در تمامی مراکز استانها برگزار می‌شود.
وی اظهار کرد: این جشنواره با همکاری وزارت‌ کشور، وزارت‌ فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و نیز فدراسیون ورزش‌های‌ پهلوانی و زورخانه‌ای امسال برای اولین‌بار در تمامی مراکز استانها برگزار می‌شود.
موحدفرد افزود: وزارت‌خانه‌های مذبور به ادارات زیرمجموعه خود در تمامی استانها ابلاغیه برگزاری این‌ جشنواره را ارسال کرده‌اند و امسال از ۱۹ تا ۳۰ اردیبهشت‌ماه شاهد برگزاری این‌ جشنواره در مراکز تمامی‌ استانها خواهیم بود
وی اظهار کرد: در این ‎جشنواره همایش‌ها، نمایشگاه‌ها، نشست‌ها و جشنواره‌های تخصصی ملی و بین‌المللی در مراکز فرهنگی استانها از جمله دانشگاه‌ها با همکاری انجمن‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد برگزار می‌شود.
دبیرکل بنیادجهانی فردوسی اظهار کرد: همچنین در این‌جشنواره گردآوری تمام مقالات پژوهشی مرتبط با شاهنامه انجام می‌شود.