اولین دوره‌ جایزه‌ دکتر رضا داوری‌اردکانی

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۳ اولین دوره‌ جایزه‌ دکتر رضا داوری‌اردکانی ویژه دانشجویان دکتری فلسفه به همت موسسه شهر کتاب برگزار می‌شود. دکتر رضا داوری‌اردکانی نزدیک به شش دهه با فلسفه زندگی کرده و از جوانی گرفتار فلسفه بوده است. او همواره این پرسش را مطرح کرده است که فلسفه چه مقام و […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۳

jayeze-davari-ardakaniاولین دوره‌ جایزه‌ دکتر رضا داوری‌اردکانی ویژه دانشجویان دکتری فلسفه به همت موسسه شهر کتاب برگزار می‌شود.

دکتر رضا داوری‌اردکانی نزدیک به شش دهه با فلسفه زندگی کرده و از جوانی گرفتار فلسفه بوده است. او همواره این پرسش را مطرح کرده است که فلسفه چه مقام و اهمیتی دارد و ما چه نیازی به آن داریم. داوری آثار فراوانی نوشته و شاگردان بسیاری تربیت کرده است و پیوسته دغدغه آینده‌ی فلسفه را دارد. استاد فلسفه‌ دانشگاه تهران در این سال‌ها در کنار تدریس و تحقیق، به فرهنگ و جامعه و ساحت‌های مختلف آن به‌ویژه جوانان و دانشجویان رشته‌ فلسفه التفات داشته است.
مرکز فرهنگی شهر کتاب که چهار سال جایزه‌ دکتر فتح‌الله مجتبایی را به برترین‌های رساله‌ی دکتری در رشته‌ی ادیان و عرفان و زبان ادبیات فارسی اهدا می‌نماید قرار است که از سال ۱۳۹۴ و به منظور تقدیر از دانشجویان دکتری رشته‌ فلسفه و با مشاوره و هم‌فکری، اشراف و حمایت مادی و معنوی استاد دکتر رضا داوری‌اردکانی، جایزه‌ی دکتر رضا‌ داوری‌اردکانی را به بهترین رساله‌ی دکتری رشته‌ فلسفه اهدا نماید.
مراسم اولین دوره‌ این جایزه در هفته‌ آخر خرداد ۱۳۹۴ برگزار می‌شود. اعضای هیأت داوران این جایزه‌ عبارت‌اند از: پرویز ضیاء شهابی، شهرام پازوکی، حمیدرضا طالب‌زاده، محمدجواد صافیان، علی‌اصغر مصلح و علی‌اصغر محمدخانی.
دانشجویان دوره‌ دکتری در رشته‌ فلسفه با گرایش‌های مختلف که از آغاز سال تا پایان اسفند ماه ۱۳۹۳ از پایان‌نامه‌ خود دفاع کرده باشند می‌توانند پایان‌نامه‌های خود را حداکثر تا پانزدهم اردیبهشت ۱۳۹۴ به دبیرخانه‌ این جایزه در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش‌ کوچه‌ی سوم، پلاک ۸، کدپستی ۱۵۱۳۶۴۸۳۱۳ ارسال کنند.
به برگزیدگان جایزه‌ نقدی، لوح تقدیر و هدایا اعطا می‌شود و پایان‌نامه‌های برگزیده به همت انتشارات هرمس منتشر می‌شود. گفتنی است پایان‌نامه‌های ارسالی عودت داده نمی‌شود.