بازتاب حضور ریاست محترم جمهوری در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی (۲)

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۰ اختصاصی انجمن طالقانی: رییس جمهور همواره علاقه مند به آیت الله طالقانی بوده است  مهدی طالقانی، پسر مرحوم طالقانی حضور محمود احمدی نژاد، رییس جمهور در آیین بزرگداشت آیت الله طالقانی را بسیار خوب ارزیابی کرد و ایشان را همواره علاقه مند به مرحوم طالقانی دانست. مهدی طالقانی در […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۷ مهر ۱۳۹۰

اختصاصی انجمن

طالقانی: رییس جمهور همواره علاقه مند به آیت الله طالقانی بوده است

 مهدی طالقانی، پسر مرحوم طالقانی حضور محمود احمدی نژاد، رییس جمهور در آیین بزرگداشت آیت الله طالقانی را بسیار خوب ارزیابی کرد و ایشان را همواره علاقه مند به مرحوم طالقانی دانست.

مهدی طالقانی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی گفت: رییس جمهور در مراسم مختلف به نقش مرحوم طالقانی در انقلاب و قبل از انقلاب اشاره و علاقه مندی خودشان را نسبت به مرحوم طالقانی ابراز کرده بودند؛ البته من هم همان روزها نمابری به رییس جمهور فرستادم که چه خوب است شما که در جاهای مختلف به مرحوم طالقانی ابراز علاقه کرده اید، در این مراسم شرکت فرمائید.

وی افزود: من فکر می کنم علاقه ی ایشان به مرحوم طالقانی باعث شد که ایشان به انجمن آثار بیایند و در واقع حضور ایشان حضور خوبی بود و خیلی خوب هم درباره ی مرحوم طالقانی صحبت کردند. واقعاً من متوقع نبودم که رییس جمهور چنین شناختی از مرحوم طالقانی داشته باشد.

طالقانی از بازتاب ناقص سخنان رییس جمهور در آیین بزرگداشت مرحوم طالقانی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه بازتاب کامل سخنان رییس جمهور در رسانه ها بسیار کمرنگ بود و امیدوارم که سخنان ایشان به صورت کامل پخش شود.

وی درباره ی ویژگیهای آیت الله طالقانی گفت: بحثها درباره ی مبارزه ی ایشان با رژیم گذشته و زندان رفتنهای ایشان بارها گفته شده است اما یکی از ویژگیهای مرحوم طالقانی جاذبه ی فراوان ایشان حتی در میان افرادی بود که با افکار و باورهای ایشان مخالف بودند و یا باورها و اعتقاداتی غیر از اعتقادات ایشان داشتند اما زمانی که آیت الله طالقانی به صحبت و بحث می نشستند آنها با کمال میل پای صحبت ایشان می نشستند و گفتگو می کردند.

وی ادامه داد: کمتر کسی مانند مرحوم طالقانی پیدا می شود که با گروهها و افراد مختلف چنین برخوردهایی داشته باشد که در واقع جاذبه ی آیت الله طالقانی مردم را به پای صحبتهای ایشان می کشاند. در واقع سخنانی که از دل برآید بر دل می نشیند و همواره سخنان ایشان که از دل بر می آمد بر دل مردم می نشست و به همین خاطر است که پس از ۳۲ سال که از درگذشت مرحوم طالقانی گذشته افراد بسیاری که ایشان را درک کرده بودند از مرحوم طالقانی به نیکی یاد می کنند چرا که سخنان ایشان دلنشین بود.

وی افزود: جاذبه ایشان ویژگی ای بود که من در هر کسی آن را ندیدم چنانکه در خانواده ایشان بسیار راحت حرفها را می شنیدند و از خانواده نظرخواهی می کردند و سپس نظر خودشان را ابراز می کردند. در واقع ایشان به ما یاد دادند که حتی با افرادی که با ما هم رای و هم نظر نیستند به گفتگو بنشینیم.

مهدی طالقانی به پیشینه ی برگزاری آیین بزرگداشت مرحوم طالقانی اشاره کرد و گفت: در زمستان سال گذشته برای یکصدمین سالروز تولد ایشان بزرگداشت بسیار گسترده ای انجام شد و قرار بر این بود که مراسم بزرگداشت آیت الله طالقانی از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در همان ایام برگزار شود که به دلایلی خوشبختانه عقب افتاد چرا که اگر قرار بود در همان ایام برگزار شود تحت تاثیر مراسم های دیگر قرار می گرفت و آنچنان نمودی پیدا نمی کرد.

وی ادامه داد: خوشبختانه با صحبتهایی که با آقای دکتر ادبی، رییس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی انجام شد قرار بر این شد که بزرگداشت ایشان در مراسم سالگرد ایشان، برگزار شود. که خوشبختانه از طرف آقای ادبی و دوستان دیگر همتی شد و کتاب و بسته های فرهنگی خوبی منتشر شد که به نظر من این مراسم در نوع خودش بسیار جالب بود.

وی در پایان به بزرگداشت دیگر چهره ها در انجمن اشاره کرد و گفت: امیدوارم که انجمن آثار و مفاخر فرهنگی بتواند مراسم های خوب دیگری نیز برگزار کند و مدیران انجمن سعی کنند که در معرفی افراد و چهره های برجسته تلاش کنند و برای کسانی که واقعاً حقشان است بزرگداشت برگزار کنند.

آخرین ویرایش: ۹۰/۷/۲۶