بازدید رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور از کتابخانه مرکزی کرمان

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سفر به کرمان، از کتابخانه مرکزی این شهر بازدید کرد. در این دیدار که فرشید فلاح، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اعضای انجمن آثار و مفاخر استان کرمان وی را همراهی می‌کردند، […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

bazdid-dr-mohaghegh-ketabkhane-kermanدکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سفر به کرمان، از کتابخانه مرکزی این شهر بازدید کرد.

در این دیدار که فرشید فلاح، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از اعضای انجمن آثار و مفاخر استان کرمان وی را همراهی می‌کردند، بخش‌های مختلف این کتابخانه مورد بازدید قرار گرفت.
در حاشیه این دیدار دکتر محقق در سخنانی با اشاره به غنای فرهنگ ایرانی تصریح کرد: ممیزه و مشخصه فرهنگ اسلامی نسبت به سایر فرهنگها این بوده است که  هیچ‌گاه دروازه‌ و سدی برای علوم و معارف سایر کشورها نبوده است و همیشه از خاصیت تسامح برای پذیرفتن فکر تازه و جدید برخوردار بوده است.
وی افزود: به همین علت آن چه از علوم و معارف و دانستنی‌ها و دانش‌ها که مفید تشخیص داده شده بود، ‌از ملت‌های مختلف گرفته شده است، ‌این علوم و معارف را از یونانی، سریانی، ‌سانسکریت ترجمه کردند و در حقیقت تکامل و ترقی فرهنگ اسلامی این است که آن را به موضوع خاصی منحصر نکنند.