بررسی ره‌آورد «مینورسکی »در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۱ آذر ۱۳۹۴ ولادیمیر مینورسکی یکی از برجسته‌ترین ایران‌شناسان روسیه است که قلمرو پژوهشی وی عرصه‌ گسترده‌ای از جغرافیای ایران گرفته تا تاریخ، ملل و نحل، ترجمه و نیز تصحیح نسخ خطی را دربرمی‌گیرد و از همین روی شناخت زندگی و آثار علمی‌و فرهنگی او امری ضروری و اهتمامی‌سترگ است. در […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۱ آذر ۱۳۹۴

barresi-rahavard-minoroskiولادیمیر مینورسکی یکی از برجسته‌ترین ایران‌شناسان روسیه است که قلمرو پژوهشی وی عرصه‌ گسترده‌ای از جغرافیای ایران گرفته تا تاریخ، ملل و نحل، ترجمه و نیز تصحیح نسخ خطی را دربرمی‌گیرد و از همین روی شناخت زندگی و آثار علمی‌و فرهنگی او امری ضروری و اهتمامی‌سترگ است.

در آستانه‌ پنجاهمین سال درگذشت مینورسکی، کتاب «ره‌آورد مینورسکی» به قلم دکتر گودرز رشتیانی و به همت انتشارات هرمس منتشر شده است که به خوبی وضعیت ایران‌شناسی در روسیه و نقش و جایگاه مینورسکی را در مکتب ایران‌شناسی روسیه تبیین می‌کند و دستاوردهای مطالعاتی وی را در حوزه‌ ایران‌شناسی تحلیل می‌‌‌کند و شرح می‌دهد .

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه سوم آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰به نقد‌ و بررسی کتاب «ره‌آورد مینورسکی» اختصاص دارد که با حضور دکتر ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، کاوه بیات و دکتر گودرز رشتیانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.