برنامه‌های دومین سالگرد شهادت سردار دل‌ها اعلام شد

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد. به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سامان احمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ارتباط […]

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی در استان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، سامان احمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در ارتباط مجازی با رسانه‌های استان اظهار کرد: در راستای گرامیداشت دهه بصیرت و دومین سالگرد عروج ملکوتی سردار دل‌ها، شهید حاج قاسم سلیمانی با شعار محوری «سرباز وطن‏- تجلی وحدت ملی – رفتار فاطمی – روحیه جهادی» ویژه برنامه‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و قرآنی در سطح استان تدارک دیده شده است.
او افزود: پویش ملی هزاران ختم قرآن به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی، نمایشگاه مجازی جلوه مقاومت و بصیرت و نشست رسانه‌ای انتقام سخت از جمله مهمترین برنامه‌های سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران باوفایش است.
احمدی اضافه کرد: اجرای عمومی نمایش «مرد میدان»، برگزاری همایش بین‌المللی شعر تحت عنوان شاخه طوبی به یاد و خاطره «سردار دل‌ها» با حضور شاعران برجسته ایرانی، افغانستان و پاکستان همراه با رونمایی از کتاب مرد میدان از جمله دیگر برنامه‌های فرهنگی و هنری دهه بصریت و مقاومت است.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تسلیت شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران با وفایش به مردم استان کردستان تصریح کرد: گردهمایی مسئولین فرهنگی حلقه‌های صالحین پایگاه‌های مقاومت بسیج شهرستان سنندج و همچنین تجلیل از منادیان مقاومت در سرزمین مجاهدت‌های خاموش ویژه خانواده‌های معزز شهدای فرهنگی و مقاومت از جمله مهمترین برنامه‌های فرهنگی و هنری شهادت حاج قاسم سلیمانی و یاران با وفایش می‌باشد.
او در پایان این ارتباط مجازی یادآور شد: مشارکت در برگزاری مراسم چهلم شهیده فاطمه اسدی اولین شهید تفحص شده استان و همچنین قرائت و انتشار بیانیه خانه ادبیات پایداری به مناسبت شهادت حاج قاسم سلیمانی در نماز جمعه شهرهای سراسر استان از دیگر برنامه‌های این ایام است.