برپایی جشن زادروز ۲۰ هنرمند پیشکسوت

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۳ جشن زاد روز ۲۰ نفر از هنرمندان پیشکسوت متولد آذر ، همزمان با میلاد امام موسی کاظم‌(ع) از سوی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار و ضمن آن از روزنامه اطلاعات به پاس توجه این رسانه به هنرمندان پیشکسوت قدردانی شد. این مراسم صمیمانه به مناسبت زاد روز هنرمندان […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۱۱ آذر ۱۳۹۳

zadroz-tavalod-20honarmand-pishkesvatجشن زاد روز ۲۰ نفر از هنرمندان پیشکسوت متولد آذر ، همزمان با میلاد امام موسی کاظم‌(ع) از سوی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت برگزار و ضمن آن از روزنامه اطلاعات به پاس توجه این رسانه به هنرمندان پیشکسوت قدردانی شد.

این مراسم صمیمانه به مناسبت زاد روز هنرمندان پیشکسوت متولد آذر؛ جمشید مشایخی، داریوش اسدزاده، علی اکبر صادقی، ابوالقاسم خورشیدی، خسرو عمارلویی، شمسی فضل‌اللهی، پری زنگنه، شاپور رحیمی، عباس ملکی، اسماعیل آذر، اسماعیل خلج، دکتر محمود عزیزی، بیژن کامکار، اصغر همت، هرمز سیرتی، علی محمد صنعتی، پشنگ کامکار، راضیه تجار،ایرج صغیری (هنرمند بوشهری) و مهین‌دخت مهین برگزار شده بود.
در این مراسم، سید عباس عظیمی؛ رئیس مؤسسه هنرمندان پیشکسوت ضمن تبریک میلاد امام موسی کاظم‌(ع) و تولد هنرمندان حاضر در مراسم میهمانی گفت: خوشحالیم که یک سال از برگزاری جشن تولدهایی که توسط مؤسسه برگزار می‌شد، گذشت. اولین جشن تولد هنرمندان پیشکسوت آذر ماهی سال گذشته در حالی برگزار شد که فقط چهارهنرمند شامل اصغر همت، محمود عزیزی، اسماعیل خلج و شاپور رحیمی در مراسم جشن حضور داشتند. ما این جشن‌ها را با این چهار بزرگوار شروع کردیم و اکنون برای بیش از ۱۵۰ هنرمند عضو مؤسسه جشن تولد گرفته‌ایم. عظیمی افزود: برگزاری این گونه مراسم بهانه‌ای برای گردهمایی هنرمندان پیشکسوت است و نقش حلقه وصل هنرمندان پیشکسوت به مقامات و مسئولین را بازی می‌کند. او ادامه داد: مؤسسه هنرمندان پیشکسوت کار و فعالیتش را با سختی و از هیچ شروع کرد و اکنون حضور این جمع در این مراسم نشان می‌دهد که راه را درست می‌پیماییم. عظیمی سپس به قدردانی از مدیرمسئول روزنامه اطلاعات در این مراسم پرداخت و گفت: جشن تولد یک سالگی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت را ۱۹ شهریور امسال برگزار کردیم. نقش چند رسانه در زمینه معرفی این مؤسسه به مردم و آشنایی مردم با آن مهم بود که یکی از این رسانه‌ها، روزنامه اطلاعات بود به طوری که عکس جشن اولین سالگرد تاسیس این مؤسسه را در صفحه اول خود به چاپ رساند. به رسم قدرشناسی از این تلاش و محبتی که سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات همواره به پیشکسوتان داشته در این مراسم با حضور جمعی از هنرمندان پیشکسوت از ایشان تقدیر می‌کنیم.
در این مراسم، جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت لوح تقدیر مؤسسه هنرمندان پیشکسوت را به سید محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اهدا کرد. در این لوح که از سوی سیدعباس عظیمی رئیس مؤسسه و دکتر محمود عزیزی رئیس هیئت مدیره مؤسسه امضاء شده، آمده است:
خردمند مردم هنرپرورند
که تن پروران از هنر لاغرند
درک جایگاه والای هنر و اهمیت آن در تعالی زندگی انسان نیازمند داشتن نگاهی متعالی به فرهنگ و جامعه است. بی شک نقش رسانه در انتقال این دیدگاه و نمایاندن این جایگاه بی بدیل است.
بدینوسیله از تلاش ارزنده آن رسانه محترم در راستای انعکاس اخبار و فعالیت‌های مؤسسه هنرمندان پیشکسوت که متولی امور فرهیختگان و بزرگان رشته‌های مختلف فرهنگی و هنری است به خصوص جشن دومین سال تأسیس، قدردانی نموده و امیدواریم در راه کمک به اعتلای فرهنگ و هنر این سرزمین همواره موفق و سربلند باشید.
در ادامه این مراسم، علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تشکر از اقدام موسسه هنرمندان پیشکسوت در حمایت از هنرمندان پیشکسوت و برگزاری مراسمی از این دست، گفت:‌ نباید به هنرمندان پیشکسوت به عنوان بزرگوارانی که فعالیت‌های خود را طی کرده‌اند نگاه کنیم و این هنرمندان نباید خود را بازنشسته فرض کنند و باید که دوباره به کار و فعالیت بپردازند و موسسه هنرمندان پیشکسوت نباید فعالیت‌اش طوری باشد که به عنوان موسسه بازنشستگان تلقی شود چون هنر، اینگونه نیست و برای آفرینش هنری هیچگاه پایانی وجود ندارد. مرادخانی افزود: اکنون عصر بالندگی هنرمندان پیشکسوت است و آنها می‌توانند همچنان مفید به فایده باشند و حضورشان در محافل هنری باعث روحیه دادن به جوانان و فعالیت بیشتر هنرمندان جوان می‌شود.
معاون هنری وزارت ارشاد در ادامه پیشنهادی را مطرح کرد و گفت: پیشنهاد می‌کنم هنرمندان پیشکسوت تئاتر، نمایشی را اجرا کنند و تمامی این عزیزان حتی به مدت کم روی صحنه بیایند و آنوقت خواهند دید که چه غوغایی در میان مردم برای دیدن این نمایش به وجود خواهد آمد. او افزود: جا دارد که در زمینه ادامه فعالیت هنرمندان پیشکسوت کار کنیم و آنها را به محافل و مراسم و اجراهای هنری دعوت کنیم و نباید اجازه دهیم که این حس در این گروه از هنرمندان پیش آید که قرار نیست کار کنند و در این سن فقط باید در مراسم رسمی حضور داشته باشند. او در پایان سخنانش گفت که حتی اگر یک لبخند برچهره این هنرمندان پیشکسوت بنشانیم برای آخرت ما کافی است. این مراسم با بریدن کیک جشن تولد و قدردانی از یکایک هنرمندان پیشکسوت متولد آذر حاضر در مراسم به پایان رسید.
به گزارش خبرنگار ما، بعضی از هنرمندان ضمن دریافت لوح تقدیر و هدیه‌شان چند کلمه‌ای صحبت می‌کردند. علی‌اکبر صادقی هنرمند تصویر‌گر و نقاش پس از دریافت تقدیرنامه‌اش گفت: در تمامی عمرم کسی را مانند آقای عظیمی ندیده‌ام که تا این حد به هنرمندان پیشکسوت احترام بگذارد و از او تشکر می‌کنم.
جمشید مشایخی بازیگر پیشکسوت سینما هم در این مراسم به موسیقی اشاره کرد و گفت: به موسیقی این سرزمین خیلی ظلم شده است، من در عرصه سینما و تلویزیون فعالیت می‌کنم اما از موسیقی حمایت می‌کنم چون اگر همه هنرها اعم از سینما، تئاتر، هنر‌های تجسمی و … را از میان برداریم انسان نمی‌میرد اما با حذف موسیقی و بدون آن، آدمی ‌خواهد مرد. چون موسیقی را خداوند به وجود آورده است و در دشت و کوهستان و بیابان و دریا موسیقی خداوند را می‌توان یافت.
مشایخی افزود: در دین اسلام کسی که صدایش خوب است، اذان می‌گوید چون آدم بد صدا با اذانش مردم را از نماز و عبادت گریزان می‌کند.
اسماعیل‌آذر هم در این مراسم اظهار کرد که ثروتمندترین موجودات عالم هنرمندان هستند و در ادامه، از مرادخانی خواست که از حمایت از موسسه هنرمندان پیشکسوت غافل نشود. شمسی فضل‌الهی هنرمند رادیو، تلویزیون و سینما هم در این مراسم گفت: سپاس از این همه محبت و همدلی که به ما دارید به مایی که به سوختن‌های خود عادت داریم اما حتماً با این همه محبت جهان برایمان فرق خواهد کرد.
فضل‌الهی افزود: بسیار با افتخار در این جلسه شرکت کردیم، به این مراسم با نهایت عشق و علاقه آمدم و باید بگویم که این موسسه با صمیمیت راه‌اندازی شده و من امیدهای بیشتری یافته‌ام.
او در پایان خواهش کرد به هنرمندان که در روزهای سالخوردگی‌شان تنها می‌مانند بیشتر اهمیت داده شود.