برگزاری شب دکتر محمود عبادیان

تاریخ ایجاد : شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۵ شب دکتر محمود عبادیان در کانون زبان پارسی برگزار می‌شود. شب دکتر محمود عبادیان سه‌شنبه ۱۶ آذرماه ۹۵ از ساعت ۵عصر در محل کانون زبان پارسی و با حضور دوستان، دوستداران، دانشجویان سابق و همکاران فرهیخته ایشان از دانشگاه‌های مختلف کشور و با سخنرانی دکتر شیوا دولت آبادی […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۵

shab-mahmod-ebadianشب دکتر محمود عبادیان در کانون زبان پارسی برگزار می‌شود.

شب دکتر محمود عبادیان سه‌شنبه ۱۶ آذرماه ۹۵ از ساعت ۵عصر در محل کانون زبان پارسی و با حضور دوستان، دوستداران، دانشجویان سابق و همکاران فرهیخته ایشان از دانشگاه‌های مختلف کشور و با سخنرانی دکتر شیوا دولت آبادی و استادان اصغر دادبه، فرهاد طهماسبی، بهرام پروین گنابادی، فریبا افکاری و حمیدرضا اسلامی و قرائت شعر مختار فیلی برگزار می‌شود.

شادروان محمود عبادیان(۱۳۰۷-۱۳۹۲شمسی) از استادان کم‌نظیر فلسفه و ادبیات در دانشگاه علامه طباطبایی و مفید قم بود. او بخش مهمی از زندگی خود را به دنبال کشف حقیقت و علم در کشور‌های مختلف دنیا سپری کرد و در مقاطعی از زندگی در فعالیت‌های سیاسی در سطوح مختلف شرکت فعال داشت.

محمود عبادیان پس از کودتای ۲۸مرداد ناچار به ترک ایران شد. دکتر عبادیان طی سال‌های پس از بازگشت به ایران به تألیف و ترجمه آثار بسیار مهم و تأثیرگذاری در حوزه ادبیات و فلسفه همت گماشت. بیش و پیش از این‌ها شادروان عبادیان از جهت خصایل انسانیِ تحسین‌برانگیز و روش تدریس خاص و خلاق، محبوب دانشجویان و اطرافیان خود بود. در مراسم شب محمود عبادیان، بخش های کوتاهی از فیلم گفتگوی مستند و بلند دکتر نجد رحیم با دکتر عبادیان پخش خواهد شد.