برگزاری هفته فرهنگی ترکیه در خانه هنرمندان ایران

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۴ هفته فرهنگی ترکیه ۱۰ تا ۱۴ مهر در خانه هنرمندان ایران برگزار ‌می‌شود. به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، خانه هنرمندان ایران از ۱۰ تا ۱۴ مهر، میزبان اهالی فرهنگ و هنر کشور ترکیه خواهد بود. همزمان با مراسم افتتاحیه این هفته فرهنگی و هنری؛ دو نمایشگاه […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۴

hafte-farhangi-tokie-khanehonarmandanهفته فرهنگی ترکیه ۱۰ تا ۱۴ مهر در خانه هنرمندان ایران برگزار ‌می‌شود. به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، خانه هنرمندان ایران از ۱۰ تا ۱۴ مهر، میزبان اهالی فرهنگ و هنر کشور ترکیه خواهد بود.

همزمان با مراسم افتتاحیه این هفته فرهنگی و هنری؛ دو نمایشگاه عکس و خوشنویسی از آثار هنرمندان کشور ترکیه نیز در نگارخانه‌های بهار و تابستان خانه هنرمندان ایران افتتاح خواهد شد. نمایشگاه عکس «احوال انسانی» با آثاری از سلچوک آزمان اغلو و نمایشگاه خوشنویسی «رهروان حرف و قلم» با آثاری از آیدین کوسه، برای برگزاری در این هفته فرهنگی و هنری تدارک دیده شده‌اند.در ادامه هفته فرهنگی و هنری ترکیه، شنبه ۱۱ مهر، ساعت ۱۸، کنسرت و کنفرانسی با عنوان «کنزوالالحان: برنامه عبدالقادر مراغی» از گروه موسیقی «آکیس» و مصطفی دوغان دیکمن که به اجرای آثار عبدالقادر مراغی می‌پردازند، با سخنرانی دکتر یالچین چتین کایا از ترکیه و محمدرضا درویشی برگزار خواهد شد. یکشنبه ۱۲ مهر، ساعت ۱۷، نشست شعر ترکیه با سخنرانی عاریف آی، شاعر و علی گورکم اوسر، نویسنده در تالار استاد امیرخانی و از ساعت ۱۹ تا ۲۲ نیز نمایش فیلم «ماهی» (بالیک) اثر درویش زاعیم به همراه جلسه نقد و گفتگو برگزار خواهد شد.دوشنبه ۱۳ مهر، ساعت ۱۷، نشست داستان و رمان ترکیه با سخنرانی نویسندگان جمال شاکر، زکی بولدوک و آیکوت ارطغرل در تالار امیرخانی و از ساعت ۱۹ تا ۲۲ نیز نمایش فیلم «دزدان برف» اثر کارگردان ترکیه‌ای فاروک حاجی حافیظ اوغلو در تالار شهناز، برگزار خواهد شد.همچنین سه‌شنبه ۱۴ مهر، ساعت ۱۸، هفته فرهنگی و هنری کشور ترکیه با برگزاری کنسرت معرفی آلبوم گروه موسیقی یونس امره «بشنوید ای یاران»، سخنرانی و نمایش ویدیوئی مرتبط به هفته فرهنگی و هنری ترکیه به کار خود پایان خواهد داد.

اطلاعات