برگزاری دومین جلسه کمیته علمی بزرگداشت مقام علمی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۵ دومین جلسه کمیته علمی بزرگداشت مقام علمی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی برگزار شد. دومین کمیته علمی بزرگداشت مقام علمی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی در روز شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۵ با حضور دکتر نادره جلالی، مدیر ارتباطات، بین‌الملل و امور استان‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر محسن شاهرضایی، […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۵

IMG 1390

دومین جلسه کمیته علمی بزرگداشت مقام علمی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی برگزار شد.

دومین کمیته علمی بزرگداشت مقام علمی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی در روز شنبه ۲۴ مهرماه ۱۳۹۵ با حضور دکتر نادره جلالی، مدیر ارتباطات، بین‌الملل و امور استان‌های انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر محسن شاهرضایی، مدیرکل الگوسازی و تکریم نخبگان؛ دکتر منصوره عبدی، مشاور رئیس بنیاد نخبگان استان تهران؛ خانم بزرگی، نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و آقای مهندس روشن‌ضمیر، کارشناس فرهنگی بنیاد نخبگان استان تهران در محل بنیاد نخبگان استان تهران برگزار شد.
در این جلسه در خصوص زمان و نحوه برگزاری دومین بزرگداشت مقام ادبی- فرهنگی چهره‌های کتب درسی مبنی بر شناسایی و معرفی نویسندگان و بزرگان نثرنویس که آثار آنان در کتب فارسی ابتدایی ماندگار شده و یادآور خاطرات کودکی برای نسل جوان و بزرگسال امروزی است بحث و تبادل نظر صورت گرفت. در این راستا تکریم و پاسداشت دکتر حسن انوری، ایرج جهانشاهی و عباس سیاحی به‌عنوان پیشکسوتان نویسندگان نثرنویس کتب درسی و توران میرهادی به تصویب رسید.
در این جلسه مقرر شد دکتر توفیق سبحانی عضو شورای علمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درباره دکتر حسن انوری به‌عنوان پیشکسوت نویسندگان نثرنویس کتب درسی، استاد زبان و ادبیات فارسی، مؤلف فرهنگ «سخن» و عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی به ایراد سخنرانی بپردازد و اهمیت  کتاب‌های درسی و چالش‌های امروزی را بیان کند.
همچنین نوش آفرین انصاری عضو هیأت مدیره شورای کتاب کودک  درباره شخصیت و آثار توران میرهادی استاد ادبیات کودکان و از شخصیت‌های برجسته و تأثیرگذار فرهنگی که بیش از شصت سال در گسترهٔ آموزش و پرورش و ادبیات کودکان کوشیده و از بنیان‌گذاران شورای کتاب کودک  است و از سال ۱۳۵۸ تا کنون سرپرستی تدوین و تألیف فرهنگنامه کودکان و نوجوانان را نیز برعهده داشته است، سخن خواهند گفت.
استاد جواد محقق، پژوهشگر پیشکسوت، نویسنده و شاعر کودک و نوجوان به معرفی و تشریح آثار ایرج جهانشاهی و عباس سیاحی خواهد پرداخت. و دکتر فریبا نظری، مدیرکل دفتر مشاوره و ارتباط با اجتماعات نخبگان از دیگر سخنرانان این همایش است.
در پایان زمان برگزاری این همایش  اول دی ماه ۱۳۹۵ تعیین شد.