برگزاری دومین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۳ دومین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره ناصرخسرو، با سخنرانی دکتر مهدی محقق ـ مصحح و شارح اشعار ناصر خسرو ـ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. دومین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو در روز چهارشنبه هفدهم و بیست‌وچهارم دی ساعت ۱۶:۳۰ به زندگی و اندیشه‌های کلامی و فلسفی ناصرخسرو اختصاص […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۴ دی ۱۳۹۳

dr-mohaghegh-naser-khosro-khane-ketabدومین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره ناصرخسرو، با سخنرانی دکتر مهدی محقق ـ مصحح و شارح اشعار ناصر خسرو ـ در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

دومین مجموعه درس‌گفتارهایی درباره‌ ناصرخسرو در روز چهارشنبه هفدهم و بیست‌وچهارم دی ساعت ۱۶:۳۰ به زندگی و اندیشه‌های کلامی و فلسفی ناصرخسرو اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر مهدی محقق ـ مصحح و شارح اشعار ناصر خسرو ـ در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود. ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.
ناصرخسرو، متکلم، شاعر و نویسنده‌ ایرانی در سال ۳۹۴ هـق.در قبادیان متولد شد. از دوره نخست زندگی وی، پیش از سفر به مصر و گرایش به مذهب اسماعیلی، اطلاع چندانی در دست نیست. از ناصرخسرو آثار متعددی به نظم و نثر بر جای مانده است که از نمونه‌های برجسته نظم و نثر فارسی در قرن پنجم به شمار می‌آیند.با آن‌که ناصرخسرو از شاعران و نویسندگان بزرگ زبان و ادب فارسی است اما شایسته است از زندگی پر از حادثه و از شعر دینی و الهیات فلسفی و اندیشه‌های کلامی او بیشتر بدانیم.