برگزاری مراسم تشیع مرحوم دکترسلیم نیساری

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ مراسم تشییع مرحوم دکتر سلیم نیساری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ با حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی کشور در فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، در این مراسم که چهره‌هایی چون دکتر حسن […]

دوشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۷

IMG 6304مراسم تشییع مرحوم دکتر سلیم نیساری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی یکشنبه ۳۰ دی ماه ۱۳۹۷ با حضور جمعی از شخصیت های فرهنگی کشور در فرهنگستان زبان و ادب فارسی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، در این مراسم که چهره‌هایی چون دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد ادبیات دانشگاه تهران وحجت الاسلام سید محمود دعایی، مدیرمسئول روزنامه اطلاعات حضور داشتند، غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و احمد سمیعی گیلانی عضو پیوسته گروه واژه‌گزینی این فرهنگستان، طی سخنانی از مقام علمی این استاد و پژوهشگر برجسته ادبیات فارسی تجلیل به عمل آوردند. درادامه این مراسم نماز میت به امامت حجت الاسلام سید محمود دعایی برگزار و پیکر این استاد فقید برای خاکسپاری به قطعه نام آوران بهشت زهرای تهران منتقل شد.
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی درگذشت این چهره برجسته فرهنگی کشور را به خانواده آن مرحوم و جامعه علمی ایران تسلیت عرض می‌نماید.

IMG 6278IMG 6533IMG 6634