برگزاری نشست «امیر مؤمنان به روایت نهج‌البلاغه» در شهر کتاب

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۰۸ تیر ۱۳۹۴  نشست «امیر مؤمنان به روایت نهج‌البلاغه» با حضور مسعود ادیب و مجید رضایی‌دوانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، بیش از ده قرن است که از تالیف نهج‌البلاغه می‌گذرد. در این مدت، نوشته‌های بسیاری اعم از شرح و تصحیح […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۰۸ تیر ۱۳۹۴

 amiralmomenin-revayat-nahjolbalagheنشست «امیر مؤمنان به روایت نهج‌البلاغه» با حضور مسعود ادیب و مجید رضایی‌دوانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه شهر کتاب، بیش از ده قرن است که از تالیف نهج‌البلاغه می‌گذرد. در این مدت، نوشته‌های بسیاری اعم از شرح و تصحیح و مستدرک و دانش‌نامه و … بر آن نوشته شده است. از مطالب مندرج در نهج‌البلاغه برای شرح معارف دینی در زمینه‌های مختلف استفاده می‌شود. تنوع و گستردگی مطالب آن باعث شده که دانشمندان متعددی از جمله علمای سیاست، جامعه‌شناسی، مدیریت، اقتصاد، کلام، فلسفه، ادب، تاریخ، حدیث و فقه به آن رجوع و از سخنان حضرت استفاده کنند. به تازگی کتاب «امیر مومنان به روایت نهج‌البلاغه» به قلم مجید رضایی‌دوانی و به همت نشر نگاه معاصر انتشار یافته است که مطالب نهج‌البلاغه را به صورت تاریخی تنظیم کرده است که این شیوه کمک شایانی به درک بهتر مطالب آن می‌کند و جایگاه خطبه‌ها و نامه‌های نهج‌البلاغه را در مواضع مناسب حیات حضرت علی (ع) نشان می‌دهد.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه نهم تیرماه از ساعت ۱۶:۳۰ به بحث و گفت‌وگو درباره‌ کتاب «امیر مومنان به روایت نهج‌البلاغه» اختصاص دارد که با حضور استادان مسعود ادیب و مجید رضایی‌دوانی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.