برگزاری نشست «پیامبر (ص) از دیدگاه مولوی»

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴ نشست «پیامبر (ص) از دیدگاه مولوی» در شهر کتاب برگزار می‌شود. نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه هفدهم آذر۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰و در آستانه‌ رحلت پیامبر اسلام (ص)، به «پیامبر (ص) از دیدگاه مولوی» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۵ آذر ۱۳۹۴

payambar-az-didgah-molaviنشست «پیامبر (ص) از دیدگاه مولوی» در شهر کتاب برگزار می‌شود.

نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه هفدهم آذر۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۰و در آستانه‌ رحلت پیامبر اسلام (ص)، به «پیامبر (ص) از دیدگاه مولوی» اختصاص دارد که با سخنرانی دکتر محمودرضا اسفندیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ سوم برگزار می‌شود.

درباره برگزاری این نشست عنوان شده است: جذبه‌ مولانا به حدی است که بسیاری از بزرگان و استادان این مرز و بوم، پژوهش و مطالعه‌ خود را به او اختصاص داده‌اند. دکتر محمودرضا اسفندیار نیز از زمره‌ کسانی است که در این مسیر گام برداشته است.

از جمله‌ تحقیقات و تالیفات او درباره‌ مولانا می‌توان به تصحیح و نگارش مقدمه‌ «نصاب مولوی» که گزیده‌ انقروی از مثنوی مولاناست، «شهر خوشی» که زندگی و عرفان بهاء ولد را دربرمی‌گیرد و «خورشید در‌ آینه‌ ماه» که نگاهی به زندگی و آثار و افکار و میراث مولاناست،

اشاره کرد.

در آستانه‌ شب رحلت خاتم پیامبران، علاوه بر رونمایی از سه کتاب یاد شده، دکتر اسفندیار به بررسی جایگاه حضرت محمد (ص) در آثار و آرای مولانا خواهد پرداخت.