برگزاری همایش حمدالله مستوفی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۷ همایش حمدالله مستوفی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ در قزوین برگزار می‌شود. همایش حمدالله مستوفی، تاریخ نگار، جغرافیدان و ادیب نامور به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و با همکاری انجمن آثار […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۲۹ فروردین ۱۳۹۷

hamayesh hamdollah mostofiهمایش حمدالله مستوفی با سخنرانی دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ در قزوین برگزار می‌شود.

همایش حمدالله مستوفی، تاریخ نگار، جغرافیدان و ادیب نامور به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی روز پنج‌شنبه ۳۰ فروردین ماه ۱۳۹۷ در قزوین برگزار می‌شود.

اکبر اسکندرنژاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین از برگزاری همایش نکوداشت حمدالله مستوفی تاریخ نگار، جغرافیدان و ادیب نامور در قزوین خبر داد.

وی بیان کرد: برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر استان، یکی از رسالت های ذاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین ادامه داد: برگزاری این مراسم ها به ۲ دلیل حائز اهمیت است، یک بحث این است که معرفی این بزرگان موجب بالندگی فرهنگی و اصالت ما است و دیگر اینکه دستاوردهای علمی آن بزرگواران در غوطه نشست های کارگاه آموزشی و مقالاتی که جمع آوری می شود، عرضه شده که موجب بهره برداری برای آحاد رشته های مختلف مربوطه می شود.

اکبر اسکندرنژاد اضافه کرد: این همایش در قالب سه گروه ادبیات، جغرافیا و تاریخ برگزار می شود و با توجه به تشکیل هیأت‌های داوری و علمی، مقالات رسیده بررسی می شود و امیدواریم مورد استفاده دانشگاهیان و دانشجویان قرار گیرد.

وی عنوان کرد: فراخوان این همایش به صورت کشوری بوده و حدود ۱۰۰ مقاله از استان های مختلف به دبیرخانه همایش رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین خاطر نشان کرد: این همایش روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ماه در تالار مهندس سید مهدی مجابی قزوین با حضور آقای دکتر حسن بلخاری، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به عنوان مهمان ویژه برگزار می‌شود و آقای استاندار هم از سخنرانان این مراسم هستتند و اعضای هیأت علمی صاحب نظر در رشته‌ها ادبیات، تاریخ و جغرافیا از دانشگاه‌های سراسر کشور حضور دارند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم بزرگداشت مفاخر استان یادآور شد: هرچقدر منابع مالی اجازه دهد تلاش می کنیم بزرگداشت مفاخر استان را برگزار کنیم و باید توجه داشت که برگزاری اینگونه مراسم ها هزینه بر بوده و انرژی بر است به طوری که برگزاری همایش حمدالله مستوفی از چهار ماه پیش کلید خورده است.