برگزاری همایش روز بزرگداشت حکیم خواجه نصیرالدین طوسی تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۳ همایش روز بزرگداشت حکیم خواجه نصیرالدین طوسی با همکاری مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و انجمن حکمت و فلسفه ایران، دوشنبه چهارم اسفند‌ماه از برگزار می‌شود. در این همایش آیت الله سیدمصطفی محقق داماد با موضوع «خواجه طوسی و علم اصول فقه»،  عبدالحسین خسروپناه با عنوان «قاعده لطف و امامت […]

یکشنبه, ۰۳ اسفند ۱۳۹۳

bozorgdasht-rooz-khajenasirهمایش روز بزرگداشت حکیم خواجه نصیرالدین طوسی با همکاری مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران و انجمن حکمت و فلسفه ایران، دوشنبه چهارم اسفند‌ماه از برگزار می‌شود.

در این همایش آیت الله سیدمصطفی محقق داماد با موضوع «خواجه طوسی و علم اصول فقه»،  عبدالحسین خسروپناه با عنوان «قاعده لطف و امامت از دیدگاه خواجه نصیرالدین طوسی»، غلامرضا اعوانی با عنوان «سیر و سلوک خواجه نصیر و المنقذ من الضّلال غزالی»، مجید حمیدزاده با موضوع «برهان نبوت در قواعد العقاید، تجرید الاعتقاد و شرح اشارات» به ارائه مطلب خواهند پرداخت.

همچنین یونس کرامتی درباره «رویکرد فلسفی خواجه نصیر به ریاضیات»، سجاد نیک‌فهم خوب‌روان با عنوان «رابطه اخلاق و دین از منظر خواجه»، یوپ لامیر با موضوع «The Medieval Arabic Version of Tusi’s Nasirean Ethics» و  غلامحسین ابراهیمی دینانی در رابطه با «اخلاق از نظر خواجه» سخنرانی خواهند کرد.

مراسم روز بزرگداشت حکیم خواجه نصیرالدین طوسی، دوشنبه چهارم اسفند ‌ماه از ساعت ۱۴:۳۰ تا ۱۸ در سالن همایش های مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه ایران واقع در تهران، خیابان ولیعصر(عج)، خیابان نوفل لوشاتو، خیابان آراکلیان، پلاک ۴ برگزار می‌شود.  حضور در این مراسم برای علاقه مندان آزاد است.