برگزاری همایش مطالعات اسلامی در غرب با سخنرانی دکتر مهدی محقق

تاریخ ایجاد : سه شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۴ گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، همایش مطالعات اسلامی در غرب «رویکرد انتقادی» را با سخنرانی دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند. گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه […]

تاریخ ایجاد :

سه شنبه, ۲۴ آذر ۱۳۹۴

hamayesh-motaleat-eslami-dar-gharbگروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، همایش مطالعات اسلامی در غرب «رویکرد انتقادی» را با سخنرانی دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند.

گروه تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشی دانشکده الهیات و ادیان دانشگاه شهید بهشتی، در نظر دارند نخستین همایش مطالعات اسلامی در غرب را به حضور استادان و محققان این حوزه برگزار نمایند. این همایش با هدف رویکردی انتقادی به مطالعات اسلامی در غرب و نقد و بررسی روند «خودشناسی» مسلمانان بر مبنای نظام اندیشگی مطالعات اسلامی در غرب و معرفت حاصل از آن درباره تاریخ و ماهیت فرهنگ و تمدن اسلامی طراحی شده است که روز سه شنبه ۲۴ آذرماه از ساعت ۹ الی ۱۵ در سالن شیخ بهایی مرکز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار خواهد شد.
دکتر مهدی محقق، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی؛ دکتر منصور میراحمدی، دکتر داود رنجبران، دکتر میثم سفیدخوش، دکتر نگار ذیلابی، دکتر زهیر صیامیان گرجی، دکتر مرتضی سمنون مهدوی از سخنرانان این برنامه هستند.