برگزاری همایش «نیما، زبان و شعر طبری»

تاریخ ایجاد : دوشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۵ مسئول واحد شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: همایش «نیما، زبان و شعر طبری» ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ در مازندران برگزار می‌شود. منصور علی‌اصغری گفت: نخستین همایش «نیما، زبان و شعر طبری» در روز ۱۳ دی‌ماه سال جاری به مناسبت وفات نیما یوشیج (علی اسفندیاری) […]

تاریخ ایجاد :

دوشنبه, ۲۴ آبان ۱۳۹۵

hamayesh-nima-zaban-sher-tabariمسئول واحد شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران گفت: همایش «نیما، زبان و شعر طبری» ۱۳ دی‌ماه ۱۳۹۵ در مازندران برگزار می‌شود.

منصور علی‌اصغری گفت: نخستین همایش «نیما، زبان و شعر طبری» در روز ۱۳ دی‌ماه سال جاری به مناسبت وفات نیما یوشیج (علی اسفندیاری) پدر شعر نو ایران در شهرستان نور برگزار می‌شود و از اعضای هیئت علمی، استادان دانشگاه مازندران، پژوهشگران ادبیات بومی و اقشار مختلف مردم برای شرکت در این همایش دعوت می‌شود.

او با اشاره به اینکه همایش «نیما، زبان و شعر طبری» برای نخستین‌بار به بررسی شعرهای طبری نیما یوشیج می‌پردازد، افزود: نیما دارای ابعاد ناشناخته بسیاری است که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته برای نخستین بار کتاب «نیمای طبری» را به چاپ رساندم، اضافه کرد: در این کتاب به بررسی موضوعی اشعار طبری نیما پرداختم.

رئیس کمیته علمی همایش «نیما، زبان و شعر طبری» با اشاره به اینکه زبان طبری در حال نابودی است، گفت: در واقع هدف ما از برگزاری همایش تلنگری به قشر پژوهشگر و اعضای هیئت علمی است تا به زبان طبری بپردازند.

علی‌اصغری با بیان اینکه برگزاری همایش «نیما، زبان و شعر طبری» و رسانه‌ای شدن آن علاوه بر تلنگر به قشر پژوهشگر سبب افزایش آگاهی عموم جامعه هم می‌شود، گفت: از رسانه‌ها می‌خواهیم تا برای کسب اطلاعات بیشتر اقشار مختلف جامعه با ما همکاری کنند.

مسئول واحد شعر و ادب اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران با اشاره به اینکه دبیرخانه همایش مدتی است راه‌اندازی شده است، افزود: برای راه‌اندازی دبیرخانه دائمی نیاز به همکاری اقشار تحصیلکرده و مسئولان داریم و در صورت اجرایی شدن آن قصد داریم با موضوع شعر و ادبیات بومی باشد.

منبع: ایسنا