انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌کند؛

مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مرحوم استاد سیدغلامرضا سعیدی در فضای مجازی

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مرحوم استاد سیدغلامرضا سعیدی، اسلام‌پژوه معاصر، مترجم و نویسنده را در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این مراسم که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمد جواد حجتی کرمانی […]

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی یکشنبه ۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی مرحوم استاد سیدغلامرضا سعیدی، اسلام‌پژوه معاصر، مترجم و نویسنده را در فضای مجازی برگزار می‌کند.

در این مراسم که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، محمد جواد حجتی کرمانی اندیشمند و پژوهشگر علوم اسلامی، سید محمد ثقفی استاد تاریخ و تمدن اسلامی، محمد تقی انصاریان مدیر انتشارات انصاریان، علی اکبر مهدی‌پور نویسنده و محقق علوم اسلامی و علی ناصری فرماندار بیرجند سخنرانی خواهند کرد.

مرحوم استاد سید غلامرضا سعیدی در سال ۱۲۷۶ شمسی در روستای نوزادِ مؤمن آباد بیرجند به دنیا آمد و تحصیلات خود را در زادگاه و شهر بیرجند سپری کرد و به قول خود «از سال ۱۳۲۰ ش یکسره تهرانی شد». او پس از سال‌های ۱۳۲۰ شمسی در صحنه فرهنگ ایران به طور محسوسی ظهور و بروز پیدا کرد و با تألیف آثار ارزنده خود شهرت قابل توجهی یافت تا جایی که حتی برخی آثارش در کشورهای عرب زبان ترجمه و مورد توجه اندیشمندان اسلامی قرار گرفت.

وی تعدادی از آثار اقبال لاهوری را نیز ترجمه کرد و در بسیاری از افکار خود تحت تأثیر او قرار داشت تا جایی که او را یکی از اقبال شناسان برجسته ایرانی می‌دانند.

این استاد فقید در ۲۲ آذر ماه ۱۳۶۷ در ۹۳ سالگی در تهران درگذشت و در قم به خاک سپرده شد.

مراسم بزرگداشت مرحوم استاد سید غلامرضا سعیدی در نشانی‌های زیر در فضای مجازی پخش خواهد شد:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2

https://www.aparat.com/mafakherefarhangi

https://t.me/anjomanasarmafakher