بزرگداشت داوود رشیدی در چهارمین جشنواره تئاتر شهر

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ با تصمیم شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره تئاترشهر بزرگداشت دوره چهارم به «داوود رشیدی» هنرمند پیشکسوت تئاتر سینمای ایران و قدر دانی از داوود دانشور اختصاص یافت. سه دوره‌‌ گذشته جشنواره با بزرگداشت هنرمندانی همچون علی نصیریان، اسماعیل خلج و حسین محب اهری همراه بوده‌اند و امسال جشنواره تئاتر […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۰۱ شهریور ۱۳۹۴

davood-rashidiبا تصمیم شورای سیاست‌گذاری چهارمین جشنواره تئاترشهر بزرگداشت دوره چهارم به «داوود رشیدی» هنرمند پیشکسوت تئاتر سینمای ایران و قدر دانی از داوود دانشور اختصاص یافت.

سه دوره‌‌ گذشته جشنواره با بزرگداشت هنرمندانی همچون علی نصیریان، اسماعیل خلج و حسین محب اهری همراه بوده‌اند و امسال جشنواره تئاتر شهر در بزرگداشت «داوود رشیدی» برگزار خواهد شد.

شورای سیاست گذاری جشنواره مقرر کرد که از دوره چهارم برای تجلیل از هنرمندان فعال و مؤثر در عرصه هنرهای نمایشی، علاوه بر بزرگداشت هنرمند پیشکسوت، از یک هنرمند نیز تقدیر ویژه شود.

«داوود رشیدی» بازیگر، کارگردان، مترجم و مدرس تئاتر و سینما متولد سال ۱۳۱۲ تهران، دانش‌آموخته کارگردانی و بازیگری تئاتر از ژنو و مؤسس گروه تئاتر امروز است. داوود رشیدی بیشتر به عنوان بازیگر شناخته می‌شود ولی او از پیشگامان تئاتر نو در ایران بوده و پس از انقلاب هم با اجرای چند نمایش جریان ساز نقش زیادی در رشد تئاتر کشور داشته است. او در طول سال‌ها فعالیت هنری خود که از هفت‌سالگی و در تئاتر آغاز شد تاکنون در بیش از صد و سی اثر هنری درزمینه بازیگری، کارگردانی و تهیه‌کنندگی نقش داشته است.

چهارمین جشنواره تئاتر شهر توسط سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در هشت بخش و با حضور گروه‌های منتخب از تاریخ بیست‌وشش شهریور تا دوم مهر۱۳۹۴ در سالن‌های تئاتر شهر تهران برگزار می‌شود.