انجمن آثار و مفاخر فرهنگی 29 آذرماه برگزار می‌کند؛

مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر سعید ارباب شیرانی در فضای مجازی

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر سعید ارباب شیرانی مولف و مترجم برجسته معاصر را دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این برنامه که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجدالدین کیوانی عضو شورای عالی بنیاد دائره المعارف […]

انجمن آثار و مفاخر فرهنگی مراسم بزرگداشت مرحوم دکتر سعید ارباب شیرانی مولف و مترجم برجسته معاصر را دوشنبه ۲۹ آذرماه ۱۴۰۰ در فضای مجازی برگزار می‌کند.
در این برنامه که از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار خواهد شد حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، مجدالدین کیوانی عضو شورای عالی بنیاد دائره المعارف بزرگ اسلامی، رضا نیلی‌پور استاد بازنشسته دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، ابوالفضل حری استادیار زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه اراک، هلن اولیائی‌نیا استاد بازنشسته دانشگاه اصفهان و امیدعلی شهنی کرم‌زاده عضو هیأت علمی دانشگاه جندی شاپور به ایراد سخن خواهند پرداخت.
مرحوم دکتر سعید ارباب شیرانی مترجم کتاب مشهورِ ۸ جلدی «تاریخ نقد جدید» رنه ولک در سال ۱۳۱۶ شمسی در اصفهان به دنیا آمد. این استاد فقید پس از دریافت مدرک کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه تهران، در سال ۱۳۴۰ شمسی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و موفق به اخذ درجه فوق لیسانس و دکترای ادبیات تطبیقی از دانشگاه پرینستن شد. وی بعد از پیروزی انقلاب به تدریس «نقد ادبی» در دانشگاه علامه‌طباطبایی پرداخت و همزمان به ترجمه و تالیف برخی آثار مهم در زمینه نقد ادبی روی آورد.
لازم به یادآوری است که جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۷۵ به ترجمه کتاب «تاریخ نقد جدید» تعلق گرفت.
علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این رویداد علمی و فرهنگی به آدرس‌های زیر مراجعه نمایند:

https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher2
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi
https://t.me/anjomanasarmafakher