بیست و دومین جشنواره انتخاب کتابهای برگزیده دانشگاهی

تاریخ ایجاد : چهارشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۲ موسسه انتشارات دانشگاه تهران، بیست و دومین جشنواره انتخاب کتابهای برگزیده دانشگاهی را روز ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۲ با حضور استادان، محققان و نویسندگان در محل دانشکده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار کرد. موسسه انتشارات دانشگاه تهران که متولی برگزاری جشنواره کتاب برتر دانشگاهی است در آن […]

تاریخ ایجاد :

چهارشنبه, ۱۴ اسفند ۱۳۹۲

1

موسسه انتشارات دانشگاه تهران، بیست و دومین جشنواره انتخاب کتابهای برگزیده دانشگاهی را روز ۱۴ اسفندماه ۱۳۹۲ با حضور استادان، محققان و نویسندگان در محل دانشکده زبان و ادبیات خارجی دانشگاه تهران برگزار کرد.

موسسه انتشارات دانشگاه تهران که متولی برگزاری جشنواره کتاب برتر دانشگاهی است در آن برترین آثار دانشگاهی منتشر شده در سال ۱۳۹۱ را معرفی و از پدیدآورندگان آنها قدردانی بعمل آورد.

2

در این مراسم آقای دکتر اله‌دادی،رئیس انتشارات دانشگاه تهران؛ آقای عموعابدینی،معاون پژوهشی دانشگاه تهران و دکتر مهدی محقق،رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به ایراد سخنرانی پرداختند.

در این جشنواره از کتابهای «گلشن راز» به خط استاد میرعماد و رشیدای دیلمی، «مثنوی الاطفال» اثر مفتاح الملک محمود و ۶ جلد از آثار فروزانفر رونمایی شد.

3

همچنین از دکتر احمد مجاهد، مدرس پیشکسوت دانشگاه تهران، مولف و محقق معاصر، دکتر مهدی محقق، دکتر پرویز جبه‌دار مارالانی، دکتر مهدی طالب، دکتر حمید ابریشمی، دکتر حسن تاجبخش، دکتر احمد جعفرنژاد، دکتر علی‌اکبر موسوی موحدی، دکتر داریوش مظاهری، دکتر بهمن یزدی صمدی، دکتر علیرضا عینی فر و دکتر ابراهیم مقیمی تقدیر بعمل آمد.

در این مراسم، به منظور گرامیداشت یاد و خاطره استادان و مولفان درگذشته از دکتر عباس حری، دکتر غلامرضا اسلامی بیدگلی و دکتر غلامرضا ثواقبی نیز یاد شد.

تجلیل از ناشران برگزیده بیست و دومین جشنواره کتاب برتر دانشگاهی و خانواده مولفان دانشگاهی فقید، از دیگر برنامه های این آیین بود.