تاسیس شعبه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی در سمنان

تاریخ ایجاد : شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۱ انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان سمنان با حضور دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور فعالیت خود را آغاز کرد. در این جلسه که روز چهار شنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۱ در استان سمنان برگزار شد، فعالیت رسمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۲۶ فروردین ۱۳۹۱

adabisemnanانجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان سمنان با حضور دکتر محمد جواد ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

در این جلسه که روز چهار شنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۱ در استان سمنان برگزار شد، فعالیت رسمی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی استان با معرفی حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی به عنوان رئیس این انجمن، آغاز شد.

در اولین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان، علاوه بر اعلام آغاز فعالیت این انجمن، احکام دیگر اعضای حقیقی و حقوقی توسط حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد ادبی اعطا شد.

دکتر ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، این انجمن را مهمترین نهاد پاسداشت مفاخر کشور دانست و گفت: سال گذشته، ۱۵ همایش بزرگداشت مفاخر در کشور برگزار شد. وی توجه ویژه به مفاخر معاصر، با هدف الگوبرداری جوانان از آنان را، از برنامه های این انجمن اعلام کرد.

حجت الاسلام ادبی افزود: با توجه به موقعیت فرهنگی استان و وجود مشاهیر ومفاخر بنام در این استان، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی کشور، آماده کمک به برگزاری برنامه های فرهنگی معرفی و تجلیل مشاهیر و مفاخر این استان و همکاری با دانشگا‌ه‌ها وحوزه های علمیه استان است.

سوقندی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در این جلسه، با بیان برگزاری ۴ همایش بزرگداشت مشاهیر استان در سال گذشته گفت: امسال هم همایش های تجلیل از مشاهیر و مفاخر استان در شهرستان ها برگزار می شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان در این جلسه، با تاکید بر حمایت عملی از تولید ملی و رفع موانع تولیدکنندگان توسط دولتمردان افزود: وظیفه اصلی تولید کنندگان، تولید کالاهای با کیفیت و قابل رقابت با کالاهای مشابه خارجی است.

حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی، بررسی راهکارهای افزایش صادرات و کاهش واردات و فرهنگسازی مصرف کالاهای داخلی را، از جمله وظایف این شورا بیان کرد و افزود: عملیاتی کردن شعار امسال مهمترین وظیفه مسئولان است.

رهی استاندار هم، در جمع اعضای شورای فرهنگ عمومی استان، تولید کالاهای با کیفیت و التزام قلبی به تولید ملی را مهمترین عامل عملیاتی شدن شعار تولید ملی وحمایت از سرمایه وکار ایرانی دانست وگفت: مسئولان و اندیشمندان با ارائه برنامه های کم هزینه و بهینه، برای تولید ملی، در تحقق این شعار تلاش کنند.

آخرین ویرایش: ۹۱/۱/۲۶