تبریز میزبان همایش ملی بزرگداشت علامه جعفری در آبان ماه

تاریخ ایجاد : شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶ همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در آبان ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود. دبیر علمی همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این همایش ملی با همکاری بیش از ۲۰ مرکز علمی و دانشگاهی کشور در ایام سالگرد رحلت علامه جعفری در […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶

hamayesh allameh jafariهمایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در آبان ماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.

دبیر علمی همایش ملی بررسی اندیشه‌های فلسفی علامه جعفری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: این همایش ملی با همکاری بیش از ۲۰ مرکز علمی و دانشگاهی کشور در ایام سالگرد رحلت علامه جعفری در آبان ماه ۱۳۹۶ در تبریز برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام رحیم شاهدی با بیان اینکه این همایش در دو بخش برگزار خواهد شد، ادامه داد: بخش نخست این همایش، در راستای بزرگداشت علامه جعفری است که ۲۴ آبان‌ماه در مصلای تبریز برگزار خواهد شد و همچنین بخش دوم این همایش با محورهای معرفت شناسی، علم و دین، فلسفه و هنر و فلسه حقوق در ۲۵ آبان ماه در دانشگاه هنر برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مفاخر دینی و ملی باید در اولویت دانشگاه هنر تبریز قرار گیرد، ادامه داد: در شهر ما، علی‌رغم وجود علامه‌ها، کمتر به مفاخر این افراد توجه می‌شود؛ بنابراین این همایش به منظور  آشنایی نسل جوان برگزار خواهد شد.
«شاهدی» با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی آموزه‌های علمی و دینی در استان، خاطرنشان کرد:  تمامی مردم به علت بی‌توجهی  به مفاخر علمی و دینی مقصر هستند، بنابراین این همایش‌ها نقش بسیار موثری را در بزرگداشت مفاخر دینی و علمی ایفا می‌کند.