تجدید میثاق اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه با آرمان‌های خمینی کبیر

تاریخ ایجاد : یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۸۹ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه صبح یکشنبه ۱۷ بهمن با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نثار گل با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند. در این مراسم پس از اهدای گل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرقد مطهر […]

تاریخ ایجاد :

یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۸۹

misaghbaemam

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه صبح یکشنبه ۱۷ بهمن با حضور در حرم مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و نثار گل با آرمان‌های بلند امام خمینی (ره) تجدید میثاق کردند.

در این مراسم پس از اهدای گل وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مرقد مطهر امام (ره) و تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، حجت‌الاسلام ادبی، رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی سخنرانی نمود. وی گفت: خدا را شاکریم که در این ایام فرصت و سعادتی برای ما فراهم کرد تا به همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونان، مدیران عرصه فرهنگی و همکاران فرهنگی و ارزشی با آرمان‌های امام (ره) تجدید پیمان کنیم.

وی از امام (ره) به عنوان ایدئولوگ بزرگ یاد کرد و افزود: امام (ره) بزرگمردی بود که در زمانه ما انقلابی به پا کرد که رادمردانه به حقیقت‌جویی منجر شد و مسیر اهل بیت (ع) را دوباره زنده کرد.

به گفته وی حضرت امام (ره) چنان دلیل و سرآمدی هستند که هنوز شأن و شخصیت ایشان آنچنان که باید و شاید شناخته نشده است.

این استاد دانشگاه معتقد است: امام (ره) در عرصه فقه، عرفان، شاگردان ناب حوزه، تأثیرگذاری در قلوب، جهاد، مبارزه و عرفان متعالی کم‌نظیر و حتی بی‌نظیر بودند.

حجت‌الاسلام ادبی با اشاره به خاطرات امام (ره) عنوان کرد. امام (ره) فرمودند «در سال ۴۲ وقتی مأموران برای تبعید من به منزل آمدند متوجه شدم که آنها به خود می‌لرزند. در فضای حرکت متوجه التهاب آنها شدم، نمی‌دانستم مرا به کجا می‌برند و آیا تا فردا زنده هستم یا نه اما نترسیدم»، این شجاعت نشانه ایمان است و چنین ایمانی است که چنین اقتداری را در نظام جمهوری اسلامی به وجود آورد.

وی خاطرنشان کرد: برای ما تکلیف است که در جایگاه رسانه‌ای، فرهنگی و تأثیرگذاری سیاسی و اجتماعی حریم انقلاب را پاس بداریم، همچنین بودن با مردانی همچون امام برای ما سعادت بود و امروز که موفق به زیارت مرقد نورانی ایشان شدیم، فرصت مغتنمی است. امیدواریم همه مشمول عطیه این ولی خدا قرار گیریم و سایه مقام معظم رهبری تا زمان ظهور امام زمان (عج) بر سر ما مستدام باشد.

همچنین سید محمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی سخنانی در این مراسم با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) عزت، سربلندی و آزادگی را برای میهن اسلامی به ارمغان آورده است، تاکید کرد: امروز همه ما باید آرمان‌ها، اهداف و اندیشه‌های حضرت امام (ره) را مدنظر قرار داده و کارها را بر اساس آن برنامه ریزی و از آنها صیانت و حفاظت کنیم.

حسینی با اشاره به اینکه مشتاقان زیادی در جهان پیگیر و تشنه آثار و اندیشه‌های حضرت امام (ره) هستند، بر ارائه آنها به وسیله هنر تاکید کرد و گفت: آثار هنری بر فطرت انسان تاثیر می‌گذارد و ما نیز می‌توانیم به وسیله آن اهداف‌، آرمان‌ها و ندای حقانیت ایران اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم و در سال جاری نیز وزارت ارشاد برنامه‌هایی در قالب هنرهای تجسمی،‌ جشنواره‌های شعر، فیلم، تئاتر و … در این زمینه برنامه‌ریزی و اجرا کرده است.

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1247121

آخرین ویرایش: ۸۹/۱۱/۱۷