تجلیل از ایرانشناس روس در نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی

تاریخ ایجاد : شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۱ در نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی مسکو از خدمات پروفسور گرانت واسکانیان، ایرانشناس برجسته روس و مولف فرهنگ روسیه به فارسی واسکانیان تجلیل شد. در مراسم اختتامیه نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی روسیه که روز ۳ بهمن ماه ۱۳۹۱ در محل انستیتو کشورهای آسیا و آفریقای […]

تاریخ ایجاد :

شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۱

grantvaskanianدر نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی مسکو از خدمات پروفسور گرانت واسکانیان، ایرانشناس برجسته روس و مولف فرهنگ روسیه به فارسی واسکانیان تجلیل شد.

در مراسم اختتامیه نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی روسیه که روز ۳ بهمن ماه ۱۳۹۱ در محل انستیتو کشورهای آسیا و آفریقای دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد، از خدمات پروفسور گرانت واسکانیان ایران‌شناس برجسته و مولف فرهنگی روسی ـ فارسی واسکانیان به عنوان مولف برگزیده تجلیل شد.

ابوذر ابراهیمی ترکمان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در سخنانی ضمن تقدیر از یک عمر تلاش گرانت واسکانیان، تالیف فرهنگ را به عنوان یکی از ماندگارترین فعالیت‌ها در حوزه مطالعات ایران‌شناسی و زبان فارسی دانسته و با اشاره به انتشار ویراست جدید این فرهنگ که با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در روسیه و انتشارات فرهنگ معاصر ایران انجام پذیرفته است، اظهار امیدواری کرد، اهل فرهنگ و دانش روس، همچون گذشته با مدد از این فرهنگ، راهی نو به دریای معارف فرهنگ ایرانی و زبان فارسی بگشایند.

پروفسور واسکانیان در سخنانی ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و مدیر انتشارات فرهنگی معاصر، این روز را یکی از بیادماندنی‌ترین ایام در زندگی خود دانسته و مراتب تقدیر و تشکر عمیق خود را از رایزنی فرهنگی کشورمان در روسیه و دیگر سازمان‌دهندگان این برنامه ابراز داشت.

وی همچنین از تلاش‌های دکتر محسن شجاعی که در ویرایش و بازبینی این اثر همکاری بسیاری داشته است، سپاسگزاری کرد.

لوح تقدیر و جایزه مولف برگزیده نهمین المپیاد زبان و ادبیات فارسی روسیه توسط رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در روسیه به پروفسور گرانت واسکانیان اهداء شد.